reklama

Fanoušci Magnitogorsku uctili památku Jana Marka

Jan Marek zahynul 7. září 2011 spolu s dalšími 43 osobami na palubě letu do Minsku. Jan Marek zahynul 7. září 2011 spolu s dalšími 43 osobami na palubě letu do Minsku. autor: Reuters
Fanoušci Magnitogorsku navštívili hrob a rodinu tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který v minulosti za Metallurg hrál.

Praha - Fanoušci Magnitogorsku navštívili před úterním utkáním Kontinentální hokejové ligy na ledě Lva Praha hrob a rodinu tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který v minulosti za Metallurg hrál.

Příznivci ruského klubu vyrazili do Markova rodiště Jindřichova Hradce, kde se setkali s otcem bývalého českého reprezentanta.

"Byli jsme v Janově rodném domě, viděli jeho domácí muzeum, fotky. Seznámili se i s jeho prarodiči. Darovali jsme jim klubovou vlajku, puk a talismana," citovaly ruské sportovní weby jednoho z fanoušků Magnitogorsku Andreje Zajceva.

Marek hrál za Magnitogorsk v letech 2006 až 2010, s klubem získal ruský titul a v ročníku 2008/09 se stal nejlepším střelcem KHL. Později působil v CSKA Moskva, Atlantu Mytišči a Lokomotivu Jaroslavl, s jehož týmem zahynul v září 2011 v 31 letech stejně jako další mistři světa z roku 2010 Josef Vašíček a Karel Rachůnek.

reklama