VIDEO Voráčkův koncert! Hattrickem zničil Tučňáky s Vokounem

21. 2. 2013 6:12
Letci zvítězili na ledě Pittsburghu 6:5, Jakub Voráček zaznamenal hattrick do sítě svého krajana Tomáše Vokouna.

New York - Fantastický Jakub Voráček chytil v zámořské NHL vynikající formu. Poté, co čtyřmi asistencemi přispěl k výhře Philadelphie 7:0 na ledě New Yorku Islanders, se tentokrát představil jako kanonýr.

Třiadvacetiletý český hokejista totiž přispěl svým vůbec prvním hattrickem v NHL k výhře Letců na ledě Pittsburghu 6:5 a v utkání dokonale zastínil útočné megahvězdy Tučňáků Jevgenije Malkina a Sidneyho Crosbyho.

Voráček třikrát překonal svého krajana, brankáře Tomáše Vokouna, a stal se po zásluze první hvězdou utkání. Zdatně mu sekundoval bývalý liberecký útočník Wayne Simmonds, autor dvou branek a jedné asistence.

Voráček si na poslední hattrick nepamatuje

"Někdy se k vám puky odrážejí, jindy ne. Už je to dlouho, co jsem dal hattrick. Myslím, že někdy doma v mládežnickém věku, ale nemohu si vzpomenout," uvedl kladenský rodák po utkání.

Ostře sledovaný zápas začal lépe pro Penguins, kteří rychle vedli 2:0. Jenže ještě do konce první třetiny hosté srovnali. Další branka padla až deset vteřin před druhou sirénou a bylo to Voráček, kdo v přesilové hře dostal Flyers poprvé do vedení.

Český útočník se znovu prosadil osmnáct vteřin po začátku třetí části a zvýšil na 4:2. Jenže Pittsburgh se nevzdal a Brandon Sutter vyrovnal dvě minuty před koncem na 5:5. Za dalších 29 vteřin ale Voráček rozhodl. Zpoza branky chytře nastřelil brankáře Vokouna, od něhož se kotouč odrazil do sítě.

Méně české radosti bylo k vidění v utkání mezi Coloradem a St. Louis, které domácí rozhodli jediným gólem až v prodloužení. Utkání skončilo předčasně pro českého útočníka Lavin Milana Hejduka, který odstoupil už v první třetině kvůli zatím neznámému zranění.

Červenkovo a Hudlerovo Calgary doma prohrálo 1:3 s obhájci Stanley Cupu, Los Angeles Kings. Jiří Hudler asistoval u jediné branky svého týmu.

Statistika NHL:

Pittsburgh - Philadelphia 5:6 (2:2, 0:1, 3:3)

Branky: 6. Niskanen, 8. Malkin, 46. Kennedy, 53. Neal, 58. Sutter - 40., 41. a 59. Voráček, 13. a 48. Simmonds, 12. Grossmann. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 59 minut, z 32 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 81,3 procenta. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.650.

Calgary - Los Angeles 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky: 15. Brodie (Hudler) - 7. Brown, 16. Lewis, 50. J. Carter. Střely na branku: 27:33. Diváci: 19.289.

Colorado - St. Louis 1:0 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branka: 65. Jones. Střely na branku: 20:33. Diváci: 14.651.