Favorizovaný Salcburk se stal mistrem EBEL ligy, Znojmo stříbrné

Lukáš Caha Lukáš Caha
12. 4. 2016 23:14
Znojemští hokejisté prohráli šestý finálový zápas EBEL ligy a po úspěšné sezoně tak slaví druhé místo. Mistrem se Salcburk.
Orli prohráli v šestém finále 3:4
Orli prohráli v šestém finále 3:4 | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Mezinárodní EBEL liga má svého mistra. Salcburk zvítězil v šestém finálovém utkání na znojemském ledě a obhájil tak titul. Jihomoravané pověsili na krk stříbrné medaile.

Orli vstupovali do utkání s nožem na krku. V jedenácté minutě využil přesilovou hru Brian Fahey. Jeho trefu však muselo posvětit až video, neboť puk po tvrdé střele z kruhu protrhl síť v brance. Domácí zbrzďovala častá vyloučení, ale i tak to byli oni, kdo se o sobě dal v osmnácté minutě vědět. Na 1:1 vyrovnával Martin Podešva.

Uplynulo devadesát sekund a znojemská lavička se radovala znovu. Tentokrát po zásluze kapitána Jiřího Berouna. Do druhé dvacetiminutovky vkročil znovu lépe Salcburk. Brett Sterling vyrovnal a mohlo se začít znovu od nuly.

Šance střídala šanci, ovšem až po té v osmatřicáté minutě se znovu měnil stav. Znojemský Jan Lattner poslal kotouč přímo mezi betony brankáře Riksmana. Odpověď přišla záhy. Ryan Duncan prostřelil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě.

Rozhodnutí přinesla třetí třetina. V osmačtyřicáté minutě vystřelil Rakušanům pohár pro mistra EBEL ligy český obránce Zdeněk Kutlák. Ač se domácí ještě snažili do posledních sekund, vyrovnat se již nepodařilo. Po vydařené sezoně obsadili krásné druhé místo.

Finále EBEL ligy - 6. zápas

Znojmo - Salcburk 3:4 (2:1 ,1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Podešva (Číp), 19. Beroun (Bartoš, Trivino), 38. Lattner (Trivino, Yellow Horn) – 11. Fahey, 21. Sterling, 39. Duncan (Sterling), 48. Kutlák (Kristler, Hughes). Konečný stav série: 2:4.