reklama

Slovan z derby těží miliony. I díky historickému výjezdu Lva

Federální derby v KHL je jedním z taháků této sezony KHL. Tedy alespoň v Čechách a na Slovensku. Federální derby v KHL je jedním z taháků této sezony KHL. Tedy alespoň v Čechách a na Slovensku. autor: CPA - Eduard Erben
KHL v sobotu zažije druhé česko-slovenské derby v historii. Na zápasu Slovanu se Lvem se chystá 500 fanoušků z Čech.

Praha - Na domácích zápasech je většinou ticho jako v hrobě, pokřikem "pražskej lev" se snaží rozvášnit halu jen hrstka nejvěrnějších fanoušků za bránou. V Bratislavě se ale hokejisté pražského Lva v derby se Slovanem o slabou diváckou podporu bát nemusí.

Nově vzniklý klub se v KHL nemůže dočkat na dosud největší výjezd svých fanoušků ve své krátké historii.

"Do Bratislavy jich s námi odcestuje rovná pětistovka. Využili jsme maximální počet vstupenek, které nám soupeř mohl poskytnout," potvrdil Aktuálně.cz tiskový mluvčí Lva Jan Rachota.

Slovan trhá rekordy v tržbách za vstupenky

Pravda. Není to taková masa, jako přijela z Bratislavy před měsícem do Prahy (více než pět tisíc), stále je to ale téměř o desetinásobek víc, než byste v kotli Lva na zápasech KHL normálně napočítali.

Velká část z nich pocestuje autobusem s fanklubem, další po vlastní ose a část lístků získaly rodiny hráčů. Jiná cesta, jak získat vstupenky na dva měsíce vyprodané utkání, nebyla.

Druhé federální derby v KHL je na programu v sobotu v 17:00 a dočkat se nemůže ani samotný Slovan. Největší slovenský klub přetrhal rekordy v tržbách za vstupenky. Za utkání se Lvem vydělá tolik, co za tři jiné zápasy KHL dohromady. Do kasy slovenského klubu přistálo 150 tisíc eur (téměř 4 miliony korun).

Takový zájem o bratrovražedný souboj vyšperkovaný pomstou za Miroslava Šatana, kterého v prvním vzájemném utkání ve středním pásmu stromem sundal Zdeno Chára tak, že doteď s poraněním hlavy a krční páteře netrénuje, v Bratislavě je.

Lístek za 150 eur

Vstupenky se dokonce prodávaly v dražbě. Slovan tak chtěl omezit černý trh, který se v Bratislavě při obrovském zájmu o zápasy KHL rozmáhá.

Původně se ceny lístků vyšplhaly přes tisíc eur, ale ukázalo se, že si řada fanoušků dělala legraci. V praxi se ceny pohybovaly okolo 40 eur, nejdražší a jedina vstupenka byla prodaná za 150 a osm dalších za více než 100 eur. 

Aukce měla takový úspěch, že se Slovan stejným způsobem rozhodl zprostředkovat také vstupenky na atraktivní prosincové duely. Žádný z nich ale nevzbudí takové vášně, jako zítřejší ostrá odveta.

Hokejový šlágr víkendu budeme sledovat v podrobné on-line reportáži i na Aktuálně.cz.

reklama