reklama

Fenomén ožívá. Vsetín má peníze i smělý cíl: Za pět let extraliga

Blýská se Vsetínu na lepší časy? Blýská se Vsetínu na lepší časy? autor: Lukáš Filipec
Zpátky na vrchol. Tak by se dala ve zkratce označit cesta, na kterou se vydal vsetínský hokejový klub. Šestinásobný mistr extraligy opravuje stadion, posílil jak hráčský, tak realizační tým, ale hlavně našel sponzora. VHK ROBE Vsetín chce do roka WSM Ligu a v horizontu pěti let dokonce extraligu.

Že jsou to smělé cíle? To asi ano. Nutno ale říct, že tým i všechno kolem na to Vsetín má. Z pozice sportovního manažera klub řídí velezkušený Radim Tesařík. Kádr posílili například Radim Kucharczyk (Olomouc), Pavel Mojžíš (Prostějov) nebo Filip Čech (Zlín). Ba co víc! Z lavičky tým povede Jiří Dopita, který se po patnácti letech vrací na místo činu.

"S Jirkou se známe dvacet let. Může nám hodně pomoci jak po trenérské, tak po psychické stránce. Máme ty nejvyšší cíle, takže chceme mít i ty nejlepší trenéry. Čeká nás náročná sezona," uvedl Tesařík.

Jeho slova potvrdil i jednatel klubu Daniel Tobola. "Nechci tvrdit, že nám je druhá liga malá, ale postoupit do 1. ligy rozhodně chceme. Co nejdřív. A extraliga? Horizont pěti let, možná i dřív," pousmál se.

Teď, po příchodu nového sponzora, nabírá tento plán reálné obrysy. Společnost Robe poskytne klubu, který před devíti lety ekonomicky totálně zkrachoval, velkou finanční injekci.

Sponzorují Fed Cup i házenou

Firma patří mezi špičky v oblasti svítidel. Ve sportovním marketingu se už navíc nějaký čas pohybuje, sponzoruje tenisový Fed Cup a házenkáře Zubří. "Je to pro nás velmi zajímavý krok. Hokej je masový sport a zvlášť tady ve Vsetíně, kde je divácká podpora obrovská," řekl spolumajitel společnosti Ladislav Petřek.

Dopita si po konci v Třinci našel nové angažmá. Bude trénovat Vsetín Dopita si po konci v Třinci našel nové angažmá. Bude trénovat Vsetín Čtěte zde

S opravami legendárního stadionu Na Lapači navíc vypomůže město. To v průběhu pěti let investuje okolo šedesáti milionů korun do rekonstrukce starého zimáku. Důvod je jasný: Musí splňovat přísná kritéria pro vyšší soutěže.

Čajánek? Jsme v kontaktu

Klub navíc stále jedná o další posilách. "Pracuje se na tom. Kostra týmu ale zůstane stejná," nastínil Tobola. Jednou z možných posil by mohl být i Petr Čajánek. "Mluvili jsme s ním a stále jsme v kontaktu," doplnil Tesařík.

Sezona Valachům začne 14. září. Jak se Dopitově družině povede? Uvidíme. Jisté však je, že nejúspěšnější klub historie české extraligy -fenomén Vsetín- pomalu ožívá.

reklama