Fin Jokinen při své premiéře zařídil Pittsburghu výhru

6. 4. 2013 7:49
Z českých hokejistů se v šesti pátečních zápasech zapsal do statistik pouze Václav Prospal.
Jokinen překonává brankáře Lundqvista v samostatných nájezdech.
Jokinen překonává brankáře Lundqvista v samostatných nájezdech. | Foto: Reuters

New York - Finský útočník Jussi Jokinen v pátečním utkání NHL při své premiéře v dresu Pittsburghu zařídil gólem a proměněným nájezdem výhru Penguins nad New Yorkem Rangers 2:1.

Třicetiletý kanonýr, který byl ve středu vyměněn z Caroliny, otevřel skóre zápasu, když po 30 sekundách třetí třetiny zlomil bezbrankový stav 0:0. Za hosty v 56. minutě vyrovnal Rick Nash, ale v penaltovém rozstřelu byl jediným úspěšným střelem Jokinen, který skóroval hned v úvodní sérii.

Z českých hokejistů se v šesti pátečních zápasech zapsal do statistik pouze Václav Prospal. Osmatřicetiletý veterán zaznamenal asistenci u jediného gólu Columbusu, který prohrál v důležitém souboji dvou celků bojujících v Západní konferenci o účast v elitní osmičce se St. Louis 1:3.

Výsledky NHL:

Buffalo - Ottawa 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky: 7. Adam, 44. Ott, 55. Flynn, 55. Hecht - 13. Methot, 42. Gryba. Střely na branku: 30:37. Diváci: 18.811.

Pittsburgh - New York Rangers 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 41. a rozh. nájezd J. Jokinen - 56. Nash. Střely na branku: 27:35. Diváci: 18.659.

Colorado - Detroit 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 12. Olver, 47. Parenteau - 9. a 65. Dacjuk, 12. Nyquist. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18.007.

Anaheim - Dallas 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)

Branky: 10. Cogliano - 10. MacDermid, 14. Nystrom, 20. Chiasson. Střely na branku: 28:25. Diváci: 16.884.

St. Louis - Columbus 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 36. Stewart, 39. Backes, 60. Berglund - 39. Anisimov (Prospal). Střely na branku: 19:27. Diváci: 19.224.

San Jose - Calgary 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky: 43. Boyle, 58. Pavelski - 18. Bäcklund. Střely na branku: 41:24. Diváci: 17.562.