Orli dohnali manko ve druhém finále a vyrovnali stav série

Lukáš Caha Lukáš Caha
3. 4. 2016 16:17
Znojemští hokejisté slaví první výhru ve finále EBEL ligy. Ve druhém zápase se Salcburkem sice prohrávali o dvě branky, ale zbraně nesložili a otočili stav ve svůj prospěch.
Znojmo vyhrálo druhé finále a vyrovnalo sérii na 1:1
Znojmo vyhrálo druhé finále a vyrovnalo sérii na 1:1 | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Finále EBEL ligy pokračovalo v neděli na jihu Moravy a Orli chtěli po úvodní prohře v Salcburku před vyprodanou arénou stav série vyrovnat.

Do utkání vstoupili aktivně, avšak byl to znovu soupeř, kdo otevřel gólový účet. Již ve čtvrté minutě se prosadil Pehr Ledin. Znojmo reagovalo zvýšenou aktivitou a v šestnácté minutě vyrovnal Radek Číp.

Ještě v první dvacetiminutovce vrátil své barvy do vedení Brett Sterling. Na další branku se čekalo až do jednatřicáté minuty a byl to znovu Jan Lukáš, kdo kapitulovat. Tentokrát po trefě Manuela Latusy.

Domácí přesto zbraně nesložili a o necelých pět minut později snížil Colton Yellow Horn, nejužitečnější hráč soutěže. Třetí perioda patřila již jen Jihomoravanům. Díky trefám Petera Puchera, Libora Šuláka a Romana Tomase otočili stav ve svůj prospěch a oslavy první výhry ve finále EBEL mohly začít.

Série pokračuje v úterý od 19:40 na rakouské půdě.

Finále EBEL ligy - 2. zápas

Znojmo - Salcburk 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 16. Číp (Pucher, Bořuta), 36. Yellow Horn (Trivino, Bořuta), 43. Pucher (Štach), 51. Šulák (Šedivý), 57. Tomas (Pucher) – 4. Ledin (Duncan), 19. Sterling (Viveiros, Duncan), 31. Latusa (Duncan, Kutlák). Stav série: 1:1.