Finále vede Zlín, Plzeň si na vlastním ledě ani neškrtla

13. 4. 2013 17:05
Zlín ovládl třetí finále extraligy. Bezzubou Plzeň vůbec k ničemu nepustil a ve 2:1 na zápasy.
Zlín se ujal vedení ve finále. Plzeň na jejím ledě k ničemu nepustil a vyhrál 3:0. | Foto: Lukáš Drštička

Plzeň - Vedení ve finálové sérii hokejové Tipsport extraligy se po vítězství 3:0 v Plzni ujali hokejisté Zlína.

Zlín třetí finále úplně ovládl a nervózní domácí tým po celý zápas téměř k ničemu nepustil. Vítěznou branku zařídil parádní ránou z dálky veterán Martin Hamrlík.

Utkání jsme sledovali on-line. Čtěte ZDE.

Zlín v Plzni potvrdil, že mu zápasy na hřištích soupeřů náramně sedí a navázal na semifinále s Třincem, na jehož hřišti vyhrál všechny tři zápasy. V součtu i se čtvrtfinále Zlín zvítězil v tomto play off venku už popáté za sebou.

Zlín udeřil dvakrát za necelé tři minuty

Na jeho hře se přitom nic nezměnilo. Hosté znovu spoléhali především na důslednou obranu středního pásma a také Plzeň s tím měla celý zápas obrovské problémy. Příliš nebezpečí brankáři Sedláčkovi proto po celých šedesát minut v podstatě ani nepřipravila a Zlín náskok bezpečně udržel.

"První gól jsme dostali z přesilovky, při druhém jsme propadli ve středním pásmu. Nedala se nám pak upřít snaha, ale Zlín hrál to, co potřeboval. Nedali jsme ani kontaktní gól. Musíme se připravit líp na zítřejší zápas," uznal asistent plzeňské trenéra Michal Straka.

Hosté se ujali vedení ve čtrnácté minutě, když z dálky v přesilové hře napřáhl Martin Hamrlík a Mazanec na přesnou ránu neměl nárok.

Druhý gól a další těžká rána na domácí sebevědomí přišel jen necelé tři minuty na to. Po levém křídle se totiž protáhl Kostourek a rychlou střelou nachytal Mazance do stejného místa i podruhé.

Straka s Kovářem neuspěli a Zlín výhru bezpečně hlídal

Plzeň, která se z finále těší poprvé po 21 letech, se mohla do zápasu vrátit v prostřední části, ale nahození Martina Straky se od obránce odrazilo jen do tyče a blízko Sedláčkovi pak po přihrávce stejného hráče neuspěl ani Kovář.

Definitivní pojistku zlínského vítězství přidal v polovině zápasu dorážkou na 3:0 Čech.

Domácí sice chtěli vnést do své hry další impuls. Do závěrečné třetiny vystřídali gólmana a stáhli ze hry Hanzlíka s Kratěnou, Zlín ale stále soustředěným a téměř bezchybným výkonem náskok bezpečně hlídal a navíc měl v zádech neprůstřelného Sedláčka.

Další zápas se hraje v neděli od 18:15 znovu v Plzni.

HC Škoda Plzeň - PSG Zlín 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Hamrlík (Balaštík, Köhler), 16. Kostourek (Köhler, Linhart), 31. Čech (Holík). Rozhodčí: Hradil, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 8236 (vyprodáno). Stav série: 1:2.

Plzeň: Mazanec (41. A. Svoboda) - Slovák, Jiří Hanzlík, L. Poživil, J. Jeřábek, Mozík, St. Pierre, od 34. navíc Frolo - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, T. Sýkora, Pletka - Balej, Kašpařík, Vlasák - Vampola, Lev, Dvořák - Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka, J. Špaček a Pejchar.

Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Urbanec, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Okál, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, Čech - Šlahař, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.