Finové jsou v EHT dál bez porážky, doma zdolali Rusy

7. 11. 2013 20:25
Do ruské sítě se trefil také Leo Komarov.
Do ruské sítě se trefil také Leo Komarov. | Foto: Reuters

Helsinky - Hokejisté Finska zdolali v úvodním utkání domácího turnaje Karjala v Helsinkách Rusko 4:3 a i po čtvrtém zápase v Euro Hockey Tour zůstávají bez ztráty bodů. Vítěznou branku vstřelil v 54. minuty Sakari Salminen.

Do vedení se dostali ve čtvrté minutě domácí Finové, když se při Kiselevičově vyloučení trefil bek Hietanen. V polovině úvodní části ale levého kruhu vyrovnal obránce Alexandrov. Otočit stav mohli Kablukov a Gluchov, Finové se také v úvodní části ubránili při vyloučení Karalahtiho.

Další trest Karalahtiho z konce úvodní části už sborná po 49 vteřinách druhé třetiny využila. Čudinovův pokus tečoval za Rönnasova záda Varnakov. Ve 23. minutě domácí smazali ztrátu, po Hartikainenově akci dorážel Osala. Za čtyři minuty už se Finové radovali z vedení, protože Barulina prostřelil Komarov. Při Hagmanově trestu mohl vyrovnat Nikulin.

Ve 45. minutě se zase radovali Rusové, když z úhlu zamířil přesně Tichonov. Finové ale svou suverénní bilanci v Euro Hockey Tour potvrdili díky Salminenově trefě a vstoupili do domácího podniku vítězně.

Hokejový turnaj Karjala v Helsinkách, druhý díl Euro Hockey Tour:

Finsko - Rusko 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Hietanen (Kontiola), 23. Osala (Hartikainen), 27. Komarov (Immonen, Pihlström), 54. Salminen (Mäntylä, Karalahti) - 10. Alexandrov (Popov, Nikulin), 21. Čudinov (Medveděv, Burmistrov), 46. Tichonov. Rozhodčí: Linde, Björk (oba Švéd.) - Neva, Nieminen (oba Fin.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 9883.

Finsko: Rynnäs - Kukkonen, Jaakola, Lepistö, Hietanen, Mäntylä, Karalahti, Laakso, Väänänen - Immonen, Pihlström, Komarov - Hagman, Kontiola, Aaltonen - Lehterä, Salminen, Enlund - Wirtanen, Osala, Hartikainen. Trenér: Erkka Westerlund.

Rusko: Barulin - Alexandrov, Nikulin, Čudinov, Medveděv, J. Birjukov, Zubarev, Rjasenskij, Kiselevič - Pěrežogin, Těreščenko, Popov - Tichonov, Šipačov, Lisin - Panarin, Burmistrov, Varnakov - Gluchov, Kablukov, Averi. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.