reklama

Finové mají v nominaci do Soči patnáct hokejistů z KHL

Ilustrační foto Ilustrační foto autor: Reuters
Finsko má v pětadvacetičlenné nominaci na Channel One Cup v Soči 15 hokejistů z Kontinentální ligy

Helsinky - Finsko má v pětadvacetičlenné nominaci na Channel One Cup v Soči 15 hokejistů z Kontinentální ligy, mezi nimiž je i trojice z Jokeritu Helsinky. Po více než šesti letech se vrací do reprezentace útočník Ville Leino z Medveščaku Záhřeb, který v minulých šesti sezonách hrál v NHL za Detroit, Philadelphii a Buffalo.

Kouč Kari Jalonen, který v minulém ročníku trénoval Lva Praha v KHL, kádr oproti listopadovému turnaji Karjala více než z poloviny obměnil. V Helsinkách, kde Finové skončili druzí o bod za Švédskem, se představili brankář Atte Engren, obránce Esa Lindell, Juuso Hietanen a útočníci Petteri Wirtanen, Tuomas Kiiskinen, Jarkko Immonen, Harri Pesonen, Lennart Petrell, Oskar Osala a Ilari Filppula.

Jalonen doplnil kádr o zkušené hráče, kteří v posledních letech sbírali medaile. Vedle Immonena a Hietanena, kteří mají z minulé sezony bronz z olympiády v Soči i stříbro z mistrovství světa v Minsku, získalo cenné kovy letos také dalších sedm hráčů.

Pod pěti kruhy reprezentovali také beci Lasse Kukkonen, Ossi Väänänen, Sami Lepistö a útočníci Juhamatti Aaltonen a Sakari Salminen. Na šampionátu v Bělorusku se představili útočník Petteri Wirtanen a brankář Mikko Koskinen, který v minulých dnech zamířil do Petrohradu z Novosibirsku výměnou za českého brankáře Alexandra Saláka. Aaltonen, Immonen, Kukkonen, Väänänen, Lepistö a bek Anssi Salmela jsou také mistry světa z Bratislavy z roku 2011.

V kádru jsou také tři bývalí hráči Lva Praha. Cestu do finále Gagarinova poháru před letním odstoupením klubu ze soutěže prožili pod Jalonenovým vedením Engren a také bek Mikko Mäenpääho z Jyväskylä. V ročníku 2012/13 hrál za pražského Lva také zadák Sami Lepistö z Jekatěrinburgu.

Finové vstoupí do turnaje ve čtvrtek 18. prosince proti domácímu Rusku, o dva dny později je čeká duel s Českou republikou a v neděli severské derby se Švédskem.

Nominace Finska na Channel One Cup v Soči (18.- 21. prosince):

Brankáři: Mikko Koskinen (Petrohrad/KHL), Atte Engren (Atlant Mytišči/KHL),

obránci: Lasse Kukkonen (Kärpät Oulu), Esa Lindell (Ässät Pori), Mikko Mäenpää (Jyväskylä), Ossi Väänänen (Jokerit Helsinky/KHL), Sami Lepistö (Jekatěrinburg/KHL), Anssi Salmela (Färjestad/Švéd.), Juuso Hietanen (Nižnij Novgorod/KHL), Ilari Melart (Chanty-Mansijsk/KHL), Janne Jalasvaara (Dynamo Moskva/KHL),

útočníci: Petteri Wirtanen, Juhamatti Aaltonen (oba Jokerit Helsinky/KHL), Sakari Salminen, Jarkko Immonen (oba Nižnij Novgorod/KHL), Jonas Enlund, Jarno Koskiranta (oba Novosibirsk/KHL), Joonas Donskoi (Kärpät Oulu), Teemu Ramstedt (IFK Helsinky), Tuomas Kiiskinen (Växjö/Švéd.), Ville Leino (Záhřeb/KHL), Lennart Petrell (Lulea/Švéd.), Harri Pesonen (Lausanne/Švýc.), Oskar Osala (Magnitogorsk/KHL), Ilari Filppula (Lugano/Švýc.).

reklama