Finové začali MS kanonádou proti Norům

Václav Rojík, Red Spo
25. 4. 2009 18:36
Norsko - Finsko 0:5
Hromadná bitka v utkání Norska s Finskem, které skončilo jednozačným vítězstvím Finů. | Foto: Václav Rojík

Kloten - Hokejisté Finska vstoupili do mistrovství světa ve Švýcarsku suverénním způsobem.

V sobotním utkání "české" skupiny D rozdrtili v severském derby Nory 5:0.

Utkání jsme sledovali on-line.

Finové již tradičně v této sezoně těžili zejména z přesilových her. Norové zkusili hrát s favoritem otevřenou partii, ale těžce narazili.

Svěřenci Jukky Jalonena načali "demolici" outsidera už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Kromě gólů nastřelili i třikrát tyč.

Šance měli ze začátku zápasu i Norové, ale góly padaly jen do jejich brány. Tři přesilovkové góly Miettinena, Immonena a Kapanena houževnatost Norů zlomily.

Pyörälä pak přidal v následujících třetinách po jednom gólu a Finové mohli slavit vynikající vstup do turnaje. Výtečně jim zachytal i gólman Pekka Rinne.

Norsko - Finsko 0:5 (0:3, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky:
14. Miettinen (Hagman), 17. Immonen (Hyvönen, Koistinen), 20. Kapanen (Hagman), 35. Pyörälä (Pihlman), 45. M. Lehtonen (J. Ruutu). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Deďulja (Běl.), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 10:7, navíc Niinimaa (Fin.) 10 min. Využití: 0:4. Diváci: 5269.
Norsko: Grotnes - Trygg, Myrvold, Holos, Jakobsen, Kaunismäki, Bonsaksen, Lund - Skröder, Vikingstad, Thoresen - Holtet, Ask, Zuccarello Aasen - Hansen, Spets, Bastiansen - Röymark, Forsberg, Laumann Ylven - Lorentzen. Trenér: Roy Johansen.
Finsko: Rinne - Nummelin, M. Lehtonen, Koistinen, Salmela, Jaakola, Niinimaa - Hagman, Miettinen, N. Kapanen - Hyvönen, S. Kapanen, Immonen - Kerman, Pihlman, Hytönen - Santala, Pyörälä, J. Ruutu. Trenér: Jukka Jalonen.</