reklama

Mistr světa a matador NHL Kapanen má posílit Lva

Niko Kapanen s pohárem pro mistry světa (2011) Niko Kapanen s pohárem pro mistry světa (2011) autor: Reuters
Hokejisté Lva Praha získali po Rusovi Nikolaji Žerděvovi další zvučnou posilu se zkušenostmi z NHL. Podle listu Ilta-Sanomat bude za jediný český klub v KHL hrát zkušený finský útočník Niko Kapanen

Helsinky - Hokejisté Lva Praha získali po Rusovi Nikolaji Žerděvovi další zvučnou posilu se zkušenostmi z NHL. Podle listu Ilta-Sanomat bude za jediný český klub v KHL hrát zkušený finský útočník Niko Kapanen, mistr světa z roku 2011.

Pětatřicetiletý Kapanen působil posledních pět sezon v Kazani, předtím odehrál téměř 400 zápasů v NHL za Dallas, Atlantu a Phoenix. V dresu finské reprezentace kromě zlata ze Slovenska získal na světových šampionátech a olympijských hrách tři stříbrné a tři bronzové medaile.

Podle finského listu by se měl Kapanen k pražskému celku připojit ve své vlasti, kde se Lev aktuálně připravuje na novou sezonu a dnes hraje první duel proti Čerepovci. V kádru Lva bylo před Kapanenovým příchodem už pět Finů, mimo jiné brankář zlatého týmu z Bratislavy Petri Vehanen.

Vedení pražského celku na svém oficiálním webu uvedlo, že o angažmá ve Lvu bude usilovat švédský reprezentační útočník Patrik Zackrisson, který s klubem podepsal zkušební kontrakt. Šestadvacetiletý hráč naposledy působil v Linköpingu, v KHL již v minulosti oblékal dres Atlantu Mytišči. K týmu Lva se Zackrisson připojí taktéž na soustředění ve Finsku.

reklama