Finové přejeli i ruské hvězdy, v Brně porazili Ovečkina a spol. 3:1

4. 5. 2019 16:39
Hokejisté Finska vyhráli ve druhém utkání na Carlson Hockey Games v Brně nad Ruskem 3:1 a bodově se dotáhli na sbornou v čele tabulky Euro Hockey Tour. Na turnaji i podruhé naplno bodovali a budou bojovat o prvenství v neděli v severském derby se Švédskem. Rusové s dvanácti posilami z NHL v sestavě v čele s Alexandrem Ovečkinem, Jevgenijem Malkinem či Nikitou Kučerovem zůstávají bez bodu.
Hokejisté Finska mají na turnaji v Brně důvod k radosti
Hokejisté Finska mají na turnaji v Brně důvod k radosti | Foto: Lukáš Caha

Finové zařadili do sestavy pouze jednu ze svých dvou akvizic z nejlepší ligy světa - obránce Henriho Jokiharjua - a v šesté minutě se při Něstěrovově vyloučení ujali vedení. Pesonen přihrával před branku na Kakka a puk si srazil do vlastní branky Chafizullin.

Sborná nedokázala odpovědět při vyloučení Tyrväinena a krátce po přesilovce musel Georgijev krýt únik Ruotsalainena. V 16. minutě zlikvidoval Lankinen šanci ruského kapitána Kovalčuka.

Při dalším Kučerovově trestu ve 45. minutě se trefil od modré čáry přesně k levé tyči Kaski a Finové vedli už 3:0. Vzápětí šel pykat letošní suverénní vítěz produktivity NHL Kučerov potřetí, ale sborná odolala.

Podařilo se jí pak už jen 50 sekund před koncem sebrat čisté konto Lankinenovi, poté co se po přihrávce Kuzněcova trefil ze své klasické parkety z levého kruhu Ovečkin.

Turnaj Carlson Hockey Games v Brně, součást Euro Hockey Tour:

Rusko - Finsko 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 60. Ovečkin (Kuzněcov) - 6. Pesonen, 31. Lehtonen (Rajala, Kakko), 46. Kaski (Ojamäki). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Hynek, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:3. Diváci: 7132.

Rusko: Georgijev - Něstěrov, Sergačov, Zajcev, Orlov, Zub, Chafizullin, Jelesin - Kučerov, Malkin, N. Gusev - Dadonov, Kuzněcov, Ovečkin - Kaprizov, Anisimov, Grigorenko - S. Plotnikov, Andronov, Kovalčuk - Tělegin. Trenér: Ilja Vorobjov.

Finsko: Lankinen - Koivisto, Lehtonen, Jokiharju, Sund, Kaski, Mikkola, Vainio, Lindbohm - Kakko, Ruotsalainen, Rajala - Kuusela, S. Manninen, H. Pesonen - Ojamäki, Luostarinen, Kiviranta - Anttila, Tyrväinen, J. Sallinen. Trenér: Jukka Jalonen.