Fleischmann oslavil 600. zápas v NHL gólem a asistencí, bodoval i Jágr

Aktualizováno 17. 11. 2015 8:58
Český útočník Tomáš Fleischmann oslavil svůj jubilejní 600. zápas v NHL gólem a asistencí a přispěl k vítězství Montrealu 4:3 v prodloužení nad Vancouverem. V dresu Canucks si jednu asistenci připsal Radim Vrbata. Bodoval také Jaromír Jágr.
Prosmýknutí po křídle zakončené povedenou ranou zápěstím. To byl gól Tomáše Fleischmanna. | Video: Youtube

New York - Český útočník Tomáš Fleischmann oslavil svůj jubilejní 600. zápas v NHL gólem a asistencí a přispěl k vítězství Montrealu 4:3 v prodloužení nad Vancouverem. V dresu Canucks si jednu asistenci připsal Radim Vrbata. Bodoval také Jaromír Jágr, jenž se dvacet sekund před koncem třetí třetiny podílel na jediném gólu Floridy, kterým Panteři zdolali Tampu 1:0.

Vancouver vedl v Montrealu ve 24. minutě už 3:0, jenže pak Canadiens předvedli velký obrat. Základem byly dva góly ještě ve druhé třetině - nejprve ve 29. minutě udeřil ve vlastním oslabení Lars Eller, o dvě minuty později vyrovnal Max Pacioretty. Ve třetím dějství hostující obrana dlouho odolávala, v 57. minutě však přišla chvíle Fleischmanna, který se protáhl podél pravého mantinelu kolem obránce Huttona a brankáře Markströma překonal střelou švihem.

Jednatřicetiletý rodák z Kopřivnice, jehož vyhlásili třetí hvězdou zápasu, byl pak i u rozhodující akce zápasu. Ve čtvrté minutě nastavení se dostal se svými parťáky do úniku tři na dva, z levého křídla předložil puk do středu P.K. Subbanovi, který jej ještě posunul na Davida Desharnaise a ten dokonal obrat tvrdou střelou z voleje. Zatímco Montreal srovnal svou bilanci v prodloužení na 1:1, Vancouver prohrál v nastaveném čase už pošesté.

"Prodloužení tři na tři je zběsilost. Moc to nepřipomíná hokej," řekl útočník Canucks Chris Higgins, po jehož střele nad branku se domácí dostali do klíčového přečíslení. "Osobně se mi tenhle formát prodloužení nelíbí, šance přicházejí úplně z ničeho nic." Kouč Willie Desjardins ho doplnil: "Je to, jako by nás pokaždé někdo nachytal. Máme dobrou šanci, mineme branku a najednou má soupeř přečíslení. Kdybychom dali gól, samozřejmě mluvíme jinak, ale teď je to zase velké zklamání."

V kabině domácích samozřejmě zavládla spokojenost. Po sobotním debaklu 1:6 s Coloradem tentokrát Canadiens další kolaps zažehnali. "Tahle výhra ukazuje charakter našeho mužstva. Nestává se často, abyste otočili zápas ze stavu 0:3. A naši hráči to dnes dokázali," pochvaloval si trenér Michel Therrien.

"Cítili jsme se na ledě hodně sebevědomě. Hlavně v druhé a třetí třetině jsme tvrdě makali a vyprodukovali hodně střel," prohlásil Fleischmann. "Věřili jsme, že vyrovnáme dříve než tři minuty před koncem, ale hlavní je, že se to povedlo," dodal.

Floridské derby vyhráli Panthers fotbalovým výsledkem

Hokejisté Floridy zvládli důležité dva zápasy proti rivalovi z Tampy. A znovu soupeři uštědřili tvrdý direkt v poslední minutě základní hrací doby. Zatímco v sobotu obránce Aaron Ekblad vyrovnal 38 sekund před třetí sirénou na 4:4 a Panteři pak uspěli v nájezdech, tentokrát tentýž hráč v 60. minutě rozhodl jediným gólem zápasu o výhře 1:0.

Ekblad při posledním ofenzivním výpadu vystřelil nazdařbůh od modré čáry. Kotouč se od brusle obránce Tampy Victora Hedmana vznesl do vzduchu, obloučkem přeletěl rameno gólmana Andreje Vasiljevského a zapadl do branky. "Klika, klika, klika, klika," řekl Ekblad po utkání. "Byla tam dobrá clona před brankou a pak už to bylo jen štěstí. Víc se k tomu asi nedá říct."

"Aaron Ekblad by si měl vsadit v loterii," poznamenal trenér Tampy Jon Cooper. "V poslední minutě zápasu by měl někoho poslat do trafiky, aby mu koupil tiket. Tohle není možné... Už jsme přemýšleli nad prodloužením a že získáme minimálně bod, a pak se stane tohle. Bylo to 0:0, hraje se na šťastné odrazy a bohužel ten jeden patřil soupeři."

Trefil se Hanzal

Třetí gól v sezoně vstřelil útočník Martin Hanzal, jehož Arizona ale prohrála na ledě New Yorku Islanders 2:5. Dvěma góly a jednou přihrávkou se na vítězství domácích podílel John Tavares.

Jen jako náhradníci ze střídaček přihlíželi zápasům svých týmů čeští brankáři Petr Mrázek a Ondřej Pavelec. Radoval se pouze první jmenovaný, jehož Detroit sice v Ottawě ztratil ve třetí třetině dvoubrankový náskok, ale nakonec zvítězil 4:3 v prodloužení. Naopak Winnipeg dokázal v St. Louis dvougólové manko smazat, přesto Jets prohráli 2:3.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Výsledky NHL:

NY Islanders - Arizona 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)

Branky: 46. a 60. Tavares, 5. Nielsen, 42. Nelson, 52. Bernier - 56. Hanzal, 58. Boedker. Střely na branku: 32:33. Diváci: 11.841. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Tavares, 3. Nielsen (všichni Islanders).

Carolina - Anaheim 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Branky: 24. Hanifin - 12. Horcoff, 34. Vatanen, 57. Hagelin, 60. Getzlaf. Střely na branku: 25:20. Diváci: 9305. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin (Anaheim), 2. Hanifin (Carolina), 3. Horcoff (Anaheim).

St. Louis - Winnipeg 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 15. a 25. Backes, 6. Tarasenko - 23. Byfuglien, 23. Little. Střely na branku: 28:18. Diváci: 18.680. Hvězdy zápasu: 1. Backes, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Little (Winnipeg).

Ottawa - Detroit 3:4 v prodl. (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 17. Hoffman, 44. Wideman, 58. Ryan - 10. Larkin, 12. Nyquist, 37. Sheahan, 63. Tatar. Střely na branku: 25:37. Diváci: 16.718. Hvězdy zápasu: 1. Ryan, 2. Wideman (oba Ottawa), 3. Tatar (Detroit).

Florida - Tampa Bay 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 60. Ekblad (Jágr). Střely na branku: 20:39. Diváci: 12.067. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Bjugstad (oba Florida), 3. Vasiljevskij (Tampa).

Montreal - Vancouver 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 29. Eller, 31. Pacioretty, 57. Fleischmann, 64. Desharnais (Fleischmann) - 2. Cracknell, 18. McCann (Vrbata), 24. D. Sedin. Střely na branku: 36:26. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais (Montreal), 2. D. Sedin (Vancouver), 3. Fleischmann (Montreal).