Fleischmann potopil Calgary, poražený Neuvirth první hvězdou

10. 1. 2015 7:20
Tomáš Fleischmann (vpravo) se raduje z vítězného gólu Floridy na ledě Flames.
Tomáš Fleischmann (vpravo) se raduje z vítězného gólu Floridy na ledě Flames. | Foto: Reuters

New York - Asistenci a vítězný gól si připsal v pátečním utkání NHL český hokejový útočník Tomáš Fleischmann, jehož Florida vyhrála na ledě Calgary 6:5.

Zápas naopak příliš nevyšel jeho krajanům a čerstvým otcům v dresu Flames. Útočník Jiří Hudler, jemuž se ve středu narodila dcera, byl u dvou inkasovaných gólů, obránce Ladislav Šmíd, jehož manželka na Štědrý den porodila dvojčata a který kvůli zdravotním problémům měsíc nehrál, nezabránil dokonce třem brankám.

Rozhodl šťastný odraz

Atraktivní přestřelku, v níž "Panteři" třikrát o gól vedli i prohrávali, rozhodl Fleischmann v 57. minutě. Čtyřicet pět sekund poté, co domácí vyrovnali na 5:5, se před brankou dostal k odraženému puku a v pádu bekhendem překonal brankáře Jonase Hillera.

"Najel jsem si před branku a puk se ke mně šťastně odrazil. Měl jsem to na bekhend, tak jsem se prostě jenom snažil vystřelit nahoru. Ani nevím, jak to tam prošlo, ale pak se rozsvítilo červené světlo a já se začal radovat," popsal Fleischmann rozhodující moment utkání.

"Jsem šťastný, že jsme to dotáhli do vítězného konce, myslím, že jsme si to dnes zasloužili. Klidně to mohlo skončit 5:1 pro nás," dodal.

Třicetiletý rodák z Kopřivnice skóroval teprve popáté v sezoně a podruhé v letošním ročníku získal v jednom utkání více než jeden bod.

Neuvirth prohrál i šestý zápas

V brance Buffala dostal po týdnu znovu příležitost Michal Neuvirth. V souboji s Tampou Bay pochytal 45 z 47 střel a byl vyhlášen první hvězdou utkání, prohře 1:2 však nezabránil.

Český gólman tak odešel jako poražený z posledních šesti zápasů, do nichž nastoupil. Vítězství naposledy oslavil 15. listopadu proti Torontu. "Odchytal neskutečný zápas. Zasloužil by si ho vyhrát, bohužel jsme mu k tomu nepomohli," litoval útočník Patrick Kaleta.

Patrik Eliáš přihrál na jeden gól New Jersey při prohře s New Yorkem Islanders 2:3 v prodloužení a zapsal se tak do statistik potřetí v posledních čtyřech zápasech. Devils vedli 1:0 a 2:1, pak však začal úřadovat kapitán hostů John Tavares. Ten nejprve v 54. minutě vyrovnal na 2:2 a poté ve čtvrté minutě prodloužení svým devatenáctým gólem v sezoně strhl vítězství na stranu Islanders.

NHL:

New Jersey - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 32. Zajac (Eliáš), 48. Gomez - 54. a 64. Tavares, 42. Bailey. Střely na branku: 23:31. Diváci: 16.592. Hvězdy utkání: 1. Tavares (Islanders), 2. Henrique, 3. Zajac (oba New Jersey).

Toronto - Columbus 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)

Branky: 18. a 59. Van Riemsdyk, 9. Bozak, 15. Winnik, 17. Kessel - 4. a 24. Johansen. Střely na branku: 32:20. Diváci: 18.965. Hvězdy utkání: 1. Bozak, 2. Van Riemsdyk (oba Toronto), 3. Johansen (Columbus).

Edmonton - Chicago 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Branky: 9. Pouliot, 14. Roy, 27. Petry, 57. Jakupov, 58. Hall - 8. a 26. Saad. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16.839. Hvězdy utkání: 1. Roy, 2. Jakupov (oba Edmonton), 3. Saad (Chicago).

Calgary - Florida 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)

Branky: 3. a 57. Stajan, 17. a 29. Brodie, 23. Bäcklund - 5. Huberdeau, 14. Boyes, 23. Bergenheim (Fleischmann), 38. Hayes, 50. Campbell, 57. Fleischmann. Střely na branku: 30:35. Diváci: 19.289. Hvězdy utkání: 1. Brodie (Calgary), 2. Huberdeau (Florida), 3. Bouma (Calgary).

Tampa Bay - Buffalo 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 4. Filppula, 55. Stamkos - 21. McCormick. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo 59 minut, z 47 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,7 procenta. Střely na branku: 47:21. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Neuvirth (Buffalo), 2. Stamkos, 3. Callahan (oba Tampa).

6. Colorado 41 17 8 16 108:119 42
7. Minnesota 39 18 5 16 109:114 41