Fleischmann se gólem podílel na postupové výhře Bostonu

28. 3. 2016 6:59
Boston Bruins si už nyní zajistil postup do play off NHL. Na postupovém triumfu 3:2 ve Vancouveru se podílel i český útočník Tomáš Fleischmann.
Tomáš Fleischmann (12) v akci před brankářem Toronta Ryanem Millerem.
Tomáš Fleischmann (12) v akci před brankářem Toronta Ryanem Millerem. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Bostonu si vítězstvím v nedělním zápase NHL na ledě Vancouveru zajistili postup do play off zámořské soutěže. Na triumfu 3:2 se podílel i český útočník Tomáš Fleischmann.

Blackhawks tak nebudou chybět ve vyřazovacích bojích poosmé za sebou, třikrát za uplynulých šest let dokráčeli až k zisku Stanleyova poháru.

České křídlo otevřelo skóre

Jednatřicetiletý český útočník svým čtrnáctým gólem v sezoně otevřel skóre zápasu. V 18. minutě se po sérii rychlých přihrávek v útočném pásmu dostal do palebné pozice mezi kruhy a přesnou střelou do horního rohu branky překonal brankáře Ryana Millera.

Ve 46. minutě si Fleischmann připsal druhý plusový bod, když naskočil na led krátce předtím, než Teuvo Teräväinen po rychlém protiútoku dostal hosty podruhé do vedení 2:1.

Play off se blíží také Pittsburgh

Canucks sehráli s favorizovaným soupeřem vyrovnaný zápas a dokázali v 55. minutě vyrovnat, sedmou porážku v řadě ale neodvrátili. Dvě a půl minuty před třetí sirénou totiž udeřil znovu po rychlém brejku Andrew Ladd a střelou z mezikruží přes hlouček clonících hráčů zařídil Chicagu vítězství, kterým si upevnilo třetí příčku v tabulce Centrální divize.

Znovu blíž do play off mají po neděli také hokejisté Pittsburghu, kteří zvítězili 3:2 v prodloužení na ledě New York Rangers. Na první nepostupovou příčku, kterou okupuje Detroit, tak mají Tučňáci náskok už sedmi bodů. Rozhodující gól vstřelil třicet sekund před koncem nastavení Sidney Crosby.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Statistika NHL:

Carolina - New Jersey 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 10. a 23. Rask, 10. Hainsey - 27. Farnham, 28. Zajac. Střely na branku: 23:25. Diváci: 12.792. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Slavin, 3. Skinner (všichni Carolina).

Vancouver - Chicago 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Branky: 32. Burrows, 55. Bärtschi - 18. Fleischmann, 46. Teräväinen, 58. Ladd. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Darling (Chicago), 2. Bärtschi (Vancouver), 3. Ladd (Chicago).

NY Rangers - Pittsburgh 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 5. a 23. E. Staal - 16. Cullen, 29. Kessel, 65. Crosby. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Kessel (Pittsburgh), 2. E. Staal (Rangers), 3. Crosby (Pittsburgh).