Fleischmann srazil Winnipeg. Útočník se blýskl dvěma góly a asistencí

2. 11. 2015 6:35
Český hokejový útočník Tomáš Fleischmann byl vyhlášen druhou hvězdou nedělního zápasu NHL, v němž dvěma góly a jednou přihrávkou přispěl k výhře Montrealu 5:1 nad Winnipegem.
Tomáš Fleischmann se raduje se spoluhráčem Weisem.
Tomáš Fleischmann se raduje se spoluhráčem Weisem. | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Tomáš Fleischmann byl vyhlášen druhou hvězdou nedělního zápasu NHL, v němž dvěma góly a jednou přihrávkou přispěl k výhře Montrealu 5:1 nad Winnipegem. Canadiens tak potvrdili stoprocentní úspěšnost na domácím ledě, kde vyhráli všech pět zápasů v sezoně, což se jim povedlo naposledy v ročníku 1979-80.

Fleischmann vstřelil svůj třetí a čtvrtý gól v sezoně. Poprvé se prosadil v 17. minutě, kdy dorážkou po průniku Davida Desharnaise zvyšoval na 2:0. Hned v první minutě druhé třetiny přidal třetí gól, když se z pravé strany řítil sám na brankáře Hutchinsona a nájezd zakončil přesnou střelou švihem. Za další dvě a půl minuty pak po rychlém protiútoku dorazil Fleischmannovu střelu Desharnais a vyhnal předčasně gólmana Winnipegu na střídačku.

Do branky se tak poroučel Ondřej Pavelec, který o den dříve vychytal výhru 3:2 v Columbusu. Český gólman kapituloval ve zbytku utkání z dvanácti střel pouze jednou, když ho ve 38. minutě překonal v přesilové hře Lars Eller. Brankář Montrealu Mike Condon, který už podruhé za sebou nastoupil místo zraněného Careyho Priceho, přišel o premiérové čisté konto v NHL až šest minut před koncem třetí třetiny po trefě Chrise Thorburna.

Sérii čtyř porážek v řadě ukončili hokejisté Tampy, kteří zvítězili 4:3 na ledě Caroliny. Po jedné asistenci si připsali obránce Andrej Šustr a útočník Ondřej Palát. Jednu přihrávku zaznamenali v neděli také Jiří Sekáč, jehož Anaheim přerušil šňůru pěti porážek výhrou 4:2 nad Nashvillem, a Tomáš Hertl při vítězství San Jose 4:3 nad Coloradem.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Statistika NHL:

Colorado - San Jose 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky: 6. Iginla, 33. Beauchemin, 59. McLeod - 33. a 59. Burns (na druhou Hertl), 8. Ward, 59. Pavelski. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17.128. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Beauchemin (Colorado), 3. Marleau (San Jose).

Carolina - Tampa Bay 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

Branky: 16. E. Staal, 56. Versteeg, 60. J. Staal - 21. Callahan (Palát), 39. Stamkos, 45. Brown, 50. Johnson (Šustr). Střely na branku: 35:31. Diváci: 9.081. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa), 2. Versteeg (Carolina), 3. Stamkos (Tampa).

Anaheim - Nashville 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

Branky: 2. Rakell (Sekáč), 12. Vatanen, 12. Cogliano, 32. Stewart - 26. Weber, 33. Jarnkrok. Střely na braku: 28:42. Diváci: 16.276. Hvězdy zápasu: 1. Stewart, 2. Andersen, 3. Vatanen (všichni Anaheim).

NY Islanders - Buffalo 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky: 34. De Haan - 47. Moulson, 54. Reinhart. Střely na branku: 30:22. Diváci: 11.278. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Moulson (oba Buffalo), 3. De Haan (Islanders).

Montreal - Winnipeg 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: 17. a 21. Fleischmann, 7. Byron, 24. Desharnais (Fleischmann), 38. Eller - 54. Thorburn. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 37 minut, ze 17 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 26:19. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais, 2. Fleischmann, 3. Byron (všichni Montreal).