reklama

Florida chce zlepšit ofenzivu, výměnou získala nadějného útočníka

Florida posiluje útok, který v uplynulé sezoně nejvíc táhl Jaromír Jágr se svými parťáky z útoku. Florida posiluje útok, který v uplynulé sezoně nejvíc táhl Jaromír Jágr se svými parťáky z útoku. autor: Reuters
Hokejový obránce Erik Gudbranson byl vyměněn spolu s výběrem v pátém kole letošního draftu z Floridy do Vancouveru za útočníka Jareda McCanna a volby ve druhém a čtvrtém kole draftu.

Vancouver - Hokejový obránce Erik Gudbranson byl vyměněn spolu s výběrem v pátém kole letošního draftu z Floridy do Vancouveru za útočníka Jareda McCanna a volby ve druhém a čtvrtém kole draftu. Čtyřiadvacetiletý Gudbranson, jehož si Panthers vybrali v roce 2010 jako trojku draftu, přitom 9. května podepsal s Floridou novou roční smlouvu na 3,5 milionu dolarů.

"Nebylo to rychlé rozhodnutí. Nějakou dobu jsme se o tom bavili," řekl deníku Miami Herald nový generální manažer Tome Rowe. Ten se posunul do této role z pozice asistenta 16. května, kdy se dosavadní generální manažer Dale Tallon stal prezidentem hokejových operací.

"Chceme zvýšit naši útočnou sílu. Taky jsme získali dva výběry na draftu, které jsme ztratili při uzávěrce přestupů," uvedl Rowe. Lídrem ofenzivy Panthers byl v uplynulé sezoně čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr.

Gudbranson sehrál za Floridu za pět sezon 309 zápasů a v nich získal 43 bodů za 11 branek a 32 asistencí. Ve 13 duelech play off nebodoval. Podle Roweho by jeho roli v týmu měl převzít dvaadvacetiletý Michael Matheson. Ten působil v AHL na farmě v Portlandu a v součtu s play off sehrál za Panthers jen osm utkání, ale zazářil na mistrovství světa v Rusku. Tam získal s Kanadou titul a byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje.

Dvacetiletý McCann, kterého si Vancouver vybral v roce 2014 v prvním kole draftu na 24. místě, má za sebou první sezonu v NHL. V 69 zápasech si připsal 18 bodů za devět tref a devět přihrávek.

reklama