Florida i bez Jágrových bodů vyhnala Mrázka z brány a konečně vyhrála. Poprvé skóroval Gudas

Aktualizováno 31. 10. 2016 6:51
Po třech porážkách v řadě přišla první výhra. Hokejisté Floridy si v nedělním duelu poradili s Detroitem a vyhráli na jeho ledě 5:2. Po čtvrtém gólu hostů ve 26. minutě musel z brány český reprezentant Petr Mrázek. Jaromír Jágr v dresu Panthers ale vyšel bodově naprázdno.
Petr Mrázek
Petr Mrázek | Foto: ČTK

New York - Obránce Radko Gudas poprvé skóroval v letošní sezoně NHL a přispěl k výhře hokejistů Philadelphie 4:3 na ledě Caroliny. V brance Flyers odchytal celý zápas Michal Neuvirth, který zneškodnil 26 z 29 střel. Nedařilo se naopak Petru Mrázkovi, jenž při prohře Detroitu 2:5 s Floridou už po 25 minutách předčasně střídal.

Gudas se prosadil ve 28. minutě, kdy lehkým nahozením od mantinelu zaskočil brankáře Cama Warda a poslal Philadelphii do vedení 2:1. Hurricanes pak sice dvěma góly v rozmezí necelých dvou minut skóre otočili, jenže ještě do druhé přestávky vyrovnal Claude Giroux a o vítězství hostů rozhodl dvanáct minut před koncem třetí třetiny v oslabení obránce Brandon Manning.

Flyers jsou s 36 góly nejlépe střílejícím týmem v lize. Zároveň ale nejvíce branek dostali (38), i proto měli za sebou dvě porážky 4:5 s Arizonou a Pittsburghem. "Hrajeme lépe jako tým a jsme rádi, že se nám v útoku takhle daří," řekl kapitán Giroux.

Neuvirth: Výhra, na které můžu stavět

"Před zápasem jsem si věřil. Chtěl jsem navázat na svůj výkon z předchozího večera," řekl Neuvirth, jenž o den dříve v duelu s Penguins po první třetině nahradil Steva Masona a pochytal 12 ze 14 střel. "Není to jednoduché, když dostanete ve druhé třetině tři góly, ale snažil jsem se dál tvrdě bojovat. Pro mě osobně je to hodně důležité vítězství, na kterém mohu stavět," dodal český gólman.

Florida přerušila v Detroitu sérii tří porážek. Za triumfem vykročila už v první třetině, kterou vyhrála 3:0. Když pak na začátku 26. minuty Vincent Trocheck zvýšil na 4:1, poroučel se Mrázek na střídačku. Český gólman, který si připsal jen šest úspěšných zákroků, nedochytal zápas poprvé v sezoně.

"Je patrné, že musím chytat lépe," řekl Mrázek sebekriticky. "Nešlo na mě moc střel, ale nehráli jsme podle představ. Soupeř nás tlačil, několikrát jsme ztratili puk a byly z toho tři góly," dodal český gólman.

S náhradníkem Jimmym Howardem už Red Wings porážku neodvrátili. Ve 37. minutě ho v oslabení překonal svým třetím gólem v utkání Colton Sceviour a oslavil premiérový hattrick v NHL. Jaromír Jágr se znovu neprosadil a na ledě strávil jen 14 minut a 46 sekund, nejméně od začátku sezony.

Frolíkova asistence týmu nepomohla

"Je to úžasný pocit," zářil Sceviour, který vykročil k hattricku v 7. minutě dvěma trefami v rozmezí 23 sekund. Nejprve v přesilovce zužitkoval skvělou přihrávku od Trochecka, poté se prosadil dorážkou před brankou.

Florida zejména díky tomu dala zapomenout na sobotní porážku s Buffalem a potvrdila, že se jí proti Detroitu daří. Panthers vyhráli i první vzájemný duel v sezoně a na ledě Red Wings ukořistili šesté vítězství z posledních osmi zápasů. "Nevím, jak si to vysvětlit, protože Detroit měl vždy skvělý tým. Asi to bude tím, že tady hrajeme výborný hokej," řekl trenér Gerard Gallant, který během aktivní kariéry odehrál za Detroit devět sezon.

Útočník Michael Frolík si připsal asistenci u jediného gólu Calgary, které doma podlehlo 1:3 Washingtonu. Dvěma góly se na vítězství Capitals podílel Marcus Johansson, jenž o den dříve rovněž dvěma trefami pokořil Vancouver.

Emotivní vítězství vychytal brankář Ottawy Craig Anderson, který koncem minulého týdne opustil tým a odletěl na Floridu, kde lékaři diagnostikovali manželce rakovinu. O víkendu se vrátil do Kanady a v neděli se 37 zákroky a čistým kontem zasloužil o výhru 2:0 v Edmontonu, který vyhrál předchozích pět zápasů.

NHL:

Winnipeg - Buffalo 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky: 45. Ehlers - 11. a 34. Okposo, 13. Gionta. Střely na branku: 38:28. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. O'Reilly (oba Buffalo), 3. Ehlers (Winnipeg).

Detroit - Florida 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)

Branky: 23. Larkin, 51. B. Smith - 7., 7. a 37. Sceviour, 18. Marchessault, 26. Trocheck. Petr Mrázek odchytal za Detroit 25 minut, z 10 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zákroků měl 60 procent. Střely na branku: 36:24. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Sceviour, 2. Trocheck, 3. Demers (všichni Florida).

Carolina - Philadelphia 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)

Branky: 22. Faulk, 31. Skinner, 32. Stalberg - 18. Gostisbehere, 28. Gudas, 38. Giroux, 49. Manning. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 29 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 89,7 procenta. Střely na branku: 29:28. Diváci: 10.353. Hvězdy zápasu: 1. Giroux (Philadelphia), 2. Skinner, 3. Faulk (oba Carolina).

Calgary - Washington 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky: 14. Backlund (Frolík) - 8. a 60. Johansson, 3. Connolly. Střely na branku: 22:29. Diváci: 18.454. Hvězdy zápasu: 1. Backlund (Calgary), 2. Beagle (Washington), 3. Elliott (Calgary).

Chicago - Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 7. Toews, 34. Anisimov, 59. Hossa. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.329. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Toews, 3. Hossa (všichni Chicago).

NY Rangers - Tampa Bay 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Branky: 27., 50. a 55. Grabner, 25. Nash, 28. Vesey, 39. Miller - 57. Stamkos. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Grabner, 2. Raanta, 3. Nash (všichni Rangers).

Edmonton - Ottawa 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 33. Hoffman, 60. Ryan. Střely na branku: 37:22. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Anderson (Ottawa), 2. Talbot (Edmonton), 3. Hoffman (Ottawa).

NY Islanders - Toronto 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky: 2. Hamonic, 8. Cizikas, 46. Prince, 48. Nelson, 60. Bailey - 41. Gardiner. Střely na branku: 35:34. Diváci: 12.057. Hvězdy zápasu: 1. Prince, 2. Nelson, 3. Cizikas (všichni Islanders).