reklama

Florida nominovala Jágra na cenu pro Billa Mastertona. Soupeřem je mu i Rozsíval

Jaromír Jágr Jaromír Jágr autor: ČTK
Trofej Billa Mastertona se uděluje hokejistovi, který nejlépe ztělesňuje oddanost hokeji.

Miami - Jaromír Jágr by si z trofejí získaných během kariéry mohl pomalu udělat výstavu, ovšem v záplavě nejrůznějších ocenění mu dosud chybí jedno, které na rozdíl od těch ostatních ani tak neodráží skvělá čísla a výsledky, ale spíše osobní kvality a přístup hokejisty. 

Jedná se o cenu Billa Mastertona, kterou v NHL udílí každý rok hráči, který prokázal velikou oddanost hokeji. Obvykle, ale ne vždy, ji dostane hráč, který tuto věrnost projevil navzdory nejrůznějším těžkostem. V roce 2014 ji například získal Dominic Moore, který se vrátil k hokeji po 18 měsíční pauze, během které se věnoval své ženě, jež trpěla vzácnou formou rakoviny jater.

A právě na Mastertonovu cenu v noci na středu Florida Jágra nominovala. Není divu, 44letý český veterán vede s 59 body produktivitu týmu, nastřílel 25 branek a slyší chválu kamkoliv s Panthers přijede.

Naposledy třeba v New Yorku, kde mu aplaudovala celá Madison Square Garden (více zde) a několikrát se o něm pochvalně vyjadřoval třeba i nejlepší hokejista všech dob, Wayne Gretzky (čtěte zde).

V cestě za touto trofejí ovšem Jágrovi stojí 29 dalších hokejistů, neboť každý z týmů v soutěži má právě jmenovat svého nominanta.

Třeba za Chicago Blackhawks je to další Čech Michal Rozsíval, kterého Jestřábi vybrali, aby upozornili na jeho velký návrat po tříštivé zlomenině kotníku. Z Arizony zase Maxe Domiho, jenž se pere hned s dvojím hendikepem - malým vzrůstem a cukrovkou (více čtěte zde).

Vítěze vyberou profesionální sportovní novináři v zámoří a oznámí na galavečeru spojeném s předáváním cen na začátku června.

reklama