Florida sehrála dva zápasy v Nashvillu, Jágr nenastoupil

21. 9. 2015 7:16
Florida sehrála na úvod příprava dva zápasy na ledě Nashvillu. Jaromír Jágr nenastoupil, Martin Havlát ano, avšak bodově se prosadit nedokázal. V dresu New Jersey si zahrál Pavel Zacha, za Boston zase Jakub Zbořil.
Jágrův dres zatím zůstává viset, hvězdný útočník v první přípravě nehrál.
Jágrův dres zatím zůstává viset, hvězdný útočník v první přípravě nehrál. | Foto: Aktuálně.cz

New York - Hokejisté Floridy sehráli v neděli na úvod přípravy dva zápasy na ledě Nashvillu, v kterých prohráli 2:5 a vyhráli 3:2 v prodloužení. Třiačtyřicetiletý útočník Jaromír Jágr v dresu Panthers v prvních herních testech před NHL nenastoupil.

V odpoledním prvním duelu oblékl dres Floridy útočník Martin Havlát, který je v kempu na zkoušce. Čtyřiatřicetiletý nechráněný volný hráč, jenž v minulé sezoně hrál za New Jersey, strávil na ledě 15 minut. Bodově se neprosadil.

Druhou polovinu prvního zápasu odchytal za Nashville Marek Mazanec, který za stavu 3:0 vystřídal Cartera Huttona a ve třetí třetině dvakrát inkasoval v oslabení po gólech Connora Brickleyho a Jussiho Jokinena. Celkem pochytal 12 střel.

Boston, v jehož sestavě byl z českých hráčů jen obránce Jakub Zbořil, vyhrál díky dvěma gólům Matta Irwina v Providence nad New Jersey 2:0. O čisté konto se podělili Jonas Gustavsson a Jeremy Smith. V dresu Devils z české kolonie nastoupil pouze útočník Pavel Zacha, šestka letošního draftu.

Zacha si první zápas v dresu Devils i přes prohru užil. "Byl to úžasný pocit. Je skvělé si zahrát první zápas v NHL. Vím, že je to jen příprava, ale byla skvělá atmosféra. Hráli jsme docela dobře a opravdu jsem si to vychutnal," řekl pro server northjersey.com Zacha, vedle něhož byl vybrán letos v prvním kole draftu z Čechů také Zbořil na 13. pozici.

Zacha nastoupil v útoku s Tuomem Ruutuem a Leem Stempniakem. Nervozitě se bývalý hráč extraligového Liberce, který v minulé sezoně hrál v juniorské OHL v Sarnii, snažil vyhnout. "Když jste nervózní, nepodáte ten nejlepší výkon. Byl jsem rád, že jsem na ledě, a snažil jsem se hrát svou hru," dodal Zacha k vystoupení v Providence, kde působí farma Bostonu v AHL.

Trenér John Hynes první vystoupení osmnáctiletého rodáka z Brna ocenil. "Líbil se nám. Ukázal rychlost a byl i silný na puku. Odvedl taky dobrou práci na vhazování. Takže to bylo od něj dobré představení," prohlásil Hynes.

Přípravné zápasy před NHL:

Boston - New Jersey 2:0 (0:0, 1:0, 1:0), hráno v Providence

Branky: 27. a 47. Irwin.

Nashville - Florida 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky: 14. a 49. F. Forsberg, 17. Kameněv, 24. Josi, 56. Sissons - 54. Brickley, 57. J. Jokinen. Brankář Marek Mazanec (Nashville) odchytal 29:12 minuty, ze 14 střel inkasoval dvě branky a měl úspěšnost zákroků 85,7 procenta.

Nashville - Florida 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 3. Aronson, 4. Fisher - 8. Barkov, 58. Harper, 63. Matheson.