Flyers vedli 2:0, přesto Winter Classic vyhráli Rangers

Brad Richards střílí vítěznou branku utkání Brad Richards střílí vítěznou branku utkání autor: Reuters
Philadelphia - New York Rangers 2:3

Praha - Hokejisté Philadelphie podlehli v letošním Winter Classic na baseballovém stadionu místních Phillies New Yorku Rangers 2:3, přestože vedli už 2:0.

Rangers si tak upevnili vedení v tabulce Východní divize, Philadelphia zůstává nadále čtvrtá.

Český útočník Jaromír Jágr strávil většinu utkání jen na střídačce, zřejmě kvůli zranění.

Plekanec se na tréninku popral se spoluhráčem

Hráči i téměř 47 tisíc diváků v Citizens Bank Parku si na očekávaný souboj muselo počkat o dvě hodiny déle, neboť start utkání byl kvůli slunnému počasí posunut na třetí hodinu odpolední (21:00 SEČ).

Winter Classic 2012: Philadelphia - New York Rangers (Jágr) Jaromír Jágr odehrál necelou polovinu zápasu Foto: Reuters

Více než zpoždění však publiku musela vadit nezáživná první třetina, která přinesla jen několik málo zajímavých situací.

Největší šanci úvodní dvacetiminutovky neproměnil Jágr, když po přiťuknutí od Girouxe a projetí mezi dvěma obránci selhal tváří v tvář brankáři Lundqvistovi.

O chvíli později zamířil český forvard do kabiny a ve druhé části už naskočil na led jen dvakrát.

Nejdelší čekání na úvodní branku v historii Winter Classic ukončil ve 33. minutě svou premiérovou trefou v NHL Schenn a o dvě minuty později jej napodobil Giroux.

OBRAZEM Jezdci zdolali Letce. Zápas pod širým nebem vyhráli New York Rangers OBRAZEM Jezdci zdolali Letce. Zápas pod širým nebem vyhráli New York Rangers Prohlédněte zde

Dvoubrankové vedení však domácím vydrželo pouhou půlminutu, vzápěti totiž snížil Rupp. Tentýž hráč pak zkraje třetí třetiny vyrovnal a o několik okamžiků později dokonal obrat Richards.

Flyers byli po většinu zápasu aktivnější a měli několik šancí na vyrovnání i při závěrečném náporu. Jenže kýžený třetí gól nepřineslo ani Brierovo trestné střílení nařízené 19 sekund před koncem za zalehnutí kotouče v brankovišti.

Zápas NHL Winter Classic pod otevřeným nebem:

Philadelphia - New York Rangers 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
33. B. Schenn, 35. C. Giroux - 35. a 43. Rupp, 46. B. Richards. Střely na branku: 35:33. Diváci: 46.967.