reklama

Forsberg chystá velký návrat. Možná už příští měsíc

Forsberg stále myslí na Stanley Cup

Stockholm - Podle trenéra švédské hokejové reprezentace Bengt-Ake Gustafssona by se mohl legendární Peter Forsberg už příští měsíc během Švédských hokejových her vrátit na led.

"Pokud bude mít Peter zájem a bude zdravotně dostatečně v pořádku, tak mu samozřejmě dáme šanci," řekl švédský kouč agentuře AP.

Bývalá hvězda NHL nehraje od konce minulé sezony, kdy ukončila své působení u Nashville Predators kvůli chronickému zranění chodidla a kotníku.

Forsberg měl zájem reprezentovat už na listopadovém Karjala Cupu, ale po prvním tréninku na ledě si svůj záměr rozmyslel. Kotník ještě nebyl doléčený, v brusli se mu zdál nestabilní, a tak svůj návrat opět odložil na neurčito.

Čtěte také: Ruská nadvláda trvá. Spartu porazil Jan Marek

V pondělí se Forsberg setkal s Gustafssonem během sportovního galavečera ve Stockholmu a dlouze spolu hovořili o jeho budoucnosti.

"Peter mi řekl, že se zkusí na ledě projet příští týden. A jestli se bude cítit dobře, tak by nám určitě v únoru hodně pomohl. Ale nikdo neví, jak na tom bude zdravotně," pokračoval švédský kouč.

Stojím před poslední šancí, říká Forsberg

Samotný Forsberg se deníku Dagens Nyheter svěřil, že mimo led už trénuje několik měsíců a že stále doufá ve svůj návrat do NHL. Zatím však není jisté, v dresu jakého celku se zkušený Švéd objeví.

"Stoprocentně si vyberu tým, který bude mít ambice dostat se do play off a vyhrát Stanley Cup," popisoval své plány Forsberg.

"Doktoři mi říkali, že by můj kotník by měl další zátěž NHL vydržet a já nemám důvod jim nevěřit. Pokud se do zámoří vrátím, určitě to nebude na dva tři týdny na zkoušku. Cítím, že mám na to odehrát ještě pár sezon. Myslím si, že to bude má poslední šance si zahrát velký hokej," uzavřel Forsberg pro deník Dagens Nyheter.

Zkušený hráč vyhrál ve své kariéře dva Stanley Cupy s Coloradem Avalanche a v roce 2003 získal Harthovu trofej pro nejužitečnějšího hráče NHL. Pomohl také získat Švédsku dvě olympijská zlata z Lillehammeru 94 a Turína 06.

reklama