reklama

Forsberg pomůže Švédům na Karjala Cupu

V dresu národního týmu hrál naposledy na OH 2006

Stockholm - Švédská hokejová legenda Peter Forsberg se vrací do reprezentace. Podle informací stránek hokej.cz útočník se připojí k týmu Bengta Ake Gustafssona na blížícím se turnaji Euro Hockey tour - Karjala cupu.

"Jsem prostě rád, že si mohu zahrát. Bude pro mě velmi důležité zahrát si tři zápasy proti nejlepším hráčům Evropy a vidět, jak tělo funguje," přiznal na serveru Forsberg.

NHL trestala. Za brutální zákrok dva zápasy stop - čtěte ZDE

Bývalá hvězda NHL, která v minulosti oblékala dresy Colorada, Philadelphie, nebo Nashvillu se vrací do profesionálního hokeje po delší pauze, která byla způsobena zraněním chodidla.

Navzdory nabídkám čtyř zámořských hokejových klubů, které útočník po návratu z operace dostal, zůstává 34letý hokejista stále bez angažmá.

Do velkého hokeje by se tak nyní mohl vrátit 8. listopadu, kdy Švédové hrají své úvodní utkání Karjala cupu proti Rusku.

Jágr přišel o zuby i o střeleckou smůlu - více ZDE

Forsberg se naposledy reprezentačním dresu objevil na olympijských hrách v roce 2006. Během dosavadní kariéry získal se švédským národním týmem zlato z olympiády v roce 1994. Se Švédskem též dosáhl titulu mistra světa a v dresu zámořského Colorada Avalanche zvedl nad hlavu i Stanleyův pohár.

reklama