reklama

Forsberg si letos v NHL nezahraje

Forsberg si v NHL příliš nezahrál ani loni, nastoupil k pouhým šestnácti zápasům Forsberg si v NHL příliš nezahrál ani loni, nastoupil k pouhým šestnácti zápasům autor: Reuters
A nenastoupí ani za Švédsko na LG Hockey games

Stockholm - Populární švédský hokejový útočník Peter Forsberg v pátečním pořadu švédské televize SVT popřel, že by v letošním ročníku posílil některý z klubů NHL.

"Tuhle sezónu nebude žádná NHL, to je naprosto jasné. Pokud budu moci hrát, bude to ve švédské Elite Series za Modo," řekl pětatřicetiletý Forsberg SVT.

Nenapodobí tak několik dalších veteránů, například Matse Sundina, Clauda Lemiuxe či Brendana Shanahana. kteří se v letošním roce po kratší či delší pauze rozhodli vrátit do kolotoče NHL. 

Čtěte také: Ovečkin a Malkin hrozí: Na olympiádu z NHL utečeme
Jágr opět v českém dresu. Uvidí ho Praha a Švédsko

Forsberg, který dlouhodobě laboruje s nejrůznějšími zraněními, má momentálně potíže s pravou nohou. V minulé sezóně stihl za Colorado Avalanche, klub se kterým získal dva prsteny pro vítěze Stanleyova poháru, odehrát pouhých 9 zápasů v základní hrací části a sedm v play-off.

V oněch devíti zápasech však stihl nasbírat 14 bodů a dostal se tak za Alexandra Ovečkina na druhé místo tabulky počítající průměr získaných bodů na zápas (1.37).

O tom, kde bude hrát příští sezónu, Forsberg odmítl spekulovat.

 

reklama