reklama

Fortuna: Hadamczik do Soči nevezme Hudlera ani Hejdu

Jiří Hudler se ani na letošní olympiádu nepodívá. Tipuje to alespoň sázková kancelář Fortuna. Jiří Hudler se ani na letošní olympiádu nepodívá. Tipuje to alespoň sázková kancelář Fortuna. autor: Michal Eger
Fortuna vypsala kurzy na Hadamczikovu nominaci do Soči: Na olympiádu nepojede Hudler ani Hejda. Trenér určitě vezme Novotného.

Praha - Jiří Hudler je těsně za Davidem Krejčím a Jaromírem Jágrem třetí nejproduktivnější Čech v NHL, spolehlivý obránce Jan Hejda má zase v zámoří životní sezonu a válí v první obraně Colorada. Přesto ani jeden z nich na olympiádu do Soči nepojede.

Místo nich dostane zcela určitě přednost kapitán Lva Praha Jiří Novotný a v obraně drzí kouč Alois Hadamczik raději místo Ladislavu Šmídovi z Calgary.

Vyplývá to alespoň z kurzů sázkové kanceláře Fortuna, která na pondělní ostře sledovanou nominaci reprezentačního kouče vypsala sázkové příležitosti.

Hadamczik vsadí na partu, ne na statistiky

Na to, že Hudler nepojede, si můžete vsadit v kurzu 1,45:1. Hejda je na tom dokonce ještě hůř - 1,3:1.

Proč ale bookmakeři zrovna Hudlerovi nebo Hejdovi tolik nevěří?

"Naši bookmakeři postupují podle dohledatelných informací a historických vztahů. Podle našeho názoru trenér Hadamczik vsadí na hráče, kteří budou tvořit partu a ne na statistické tabulky NHL," vysvětluje Aktuálně.cz tiskový mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Jinými slovy: zrovna Jiří Hudler nikdy s trenérem Hadamczikem nikterak dobré vztahy neměl, o tom se ostatně v zákulisí mluví už několik let, a tak stejně jako na olympiádu do Vancouveru ještě pod koučem Vladimírem Růžičkou klíčový útočník Calgary nepojede.

Největší šance mají Novotný a Hemský

Alois Hadamczik konečnou nominaci zveřejní v pondělí v 19:30 na velké tiskové konferenci v Praze. U Fortuny si na to do sobotního poledne stihlo vsadit zhruba 200 sázkařů. Během noci z pátku na sobotu se ale výrazně měnily kurzy.

Z nich vyplývá, že se více věří talentovanému Ondřeji Palátovi z Tampy Bay. Ještě včera se na jeho účast dalo vsadit v kurzu 1,8:1. Dnes v noci ale kurz výrazně klesl, Palát režíroval gólem a asistencí výhru Tampy v Calgary 2:0 (čtěte ZDE). Na to, že Palát do Soči s týmem odcestuje, si teď můžete vsadit v kurzu 1,55:1.

Ještě víc ale přes noc stouply šance Martina Erata (včera 3,2:1, dnes 1,91:1) nebo Jiřího Novotného (včera 1:25:1, dnes 1:15:1). Novotný je zároveň společně s Alešem Hemským podle kurzů Fortuny největším aspirantem na místo na soupisce.

Takhle tipuje Fortuna olympijskou nominaci kouče Hadamczika:

Ladislav Šmíd (ANO: 1,5:1 - NE: 2,25:1)

Jan Hejda (ANO: 2,92:1 - NE: 1,3:1)

Jakub Kindl (ANO: 3,6:1 - NE: 1,2:1)

Radim Vrbata (ANO: 2,25:1 - NE 1,5:1)

Aleš Hemský (ANO: 1,15:1 - NE: 4,15:1)

Tomáš Fleischmann (ANO: 3,6:1 - NE: 1,2:1)

Martin Havlát (ANO: 5:1 - NE: 1,1:1)

Petr Nedvěd (ANO: 2,4:1 - NE: 1,45:1)

Jiří Novotný (ANO: 1,15:1 - NE: 4,14:1)

Jiří Hudler (ANO: 2,4:1 - NE: 1,45:1)

Martin Erat (ANO: 1,91:1 - NE: 1,7:1)

Ondřej Palát (ANO: 1,55:1 - NE: 2,15:1)

Fortuna se nebojí, že by někdo podváděl

Uzávěrka sázek je v pondělí v pravé poledne. Tedy v době, kdy bude nominaci Hadamczika řada dobře informovaných lidí dobře znát. Vedení Fortuny se ale přesto toho, že by si dobře obeznámení lidé chtěli přivydělat tzv. sázkou na jistotu, nebojí.

"Je nám jasné, že někteří už nominaci znají teď. Náš systém monitorující sázky je ale tak bezpečný, že žádné obavy nemáme. V podstatě jde o okrajovou sázku vypsanou jen k příležitosti ostře sledované události. Přirovnal bych to třeba k sázkám na Československo má talent. I tam mají lidé ze společností sčítající hlasy předem jasno o tom, kdo zvítězí. Systém by ale jakékoliv podezřelé sázky rozpoznal," říká Šrain.

Sázky na nominaci navíc nelze kombinovat a horní hranice vsazené částky na jednoho hráče je "pouze" 1000 korun.

reklama