reklama

FOTO 40 let je nezastaví. Hráči, kteří v extralize nestárnou

Martin Ručinský je nejstarší hráč v extralize. Na jaře mu bude už 43 let. Čtyřicátníků by mělo letos do extraligy naskočit hned deset, podívejte se na ně. Martin Ručinský je nejstarší hráč v extralize. Na jaře mu bude už 43 let. Čtyřicátníků by mělo letos do extraligy naskočit hned deset, podívejte se na ně. Foto: Eduard Erben
Tihle hráči nestárnou a tempu soutěže stále stačí. Hráčům, kterým bylo, je nebo letos teprve bude čtyřicet, naskočí v září do extraligy deset.

Praha - Skoro by se dalo říct, že se jim podařilo zastavit čas. Je jim daleko přes čtyřicet, ale v extralize patří stále k těm nejlepším. 

Posledním veteránem, který se rozhodl pokračovat v kariéře a svými technickými kousky nadále bavit fanoušky, je třinecký Jan Peterek. 

Peterkovi bude v říjnu 42 let, s Oceláři ale podepsal smlouvu na příští rok a má v ní i opci na další sezonu. V extralize přitom zdaleka nebude nejstarší. 

Hráčů, kterým už 40 dávno bylo, nebo kteří kulaté narozeniny oslaví až v letošní sezoně, by mělo v září do extraligy naskočit deset. Tempu soutěže ještě stačí, sbírají klidně i bod na zápas a někteří z nich nemají problém nastřílet ani dvacet branek za sezonu.

Nejstarší z nich je Martin Ručinský, tomu bude v březnu už 43. Podívejte se v naší galerii ale také na další.

reklama