Rozpačitý začátek: tři body, zbytečné fauly a zraněný Polák

Podívejte se na klíčové okamžiky náročného vstupu českého hokejistů do světového šampionátu v Minsku, kde se hned na úvod střetli s třemi silnými soupeři.
České hokejisty čekal v Minsku ten vůbec nejtěžší možný vstup do mistrovství světa. V prvních třech zápasech se postupně střetli se Slováky, Švédy a Kanaďany. Bilance úvodních tří zápasů je smíšená. Na jedné straně získali jen tři body a zranil se klíčový bek, na druhé předvedli mimořádnou bojovnost a ukázali, že umí hrát parádní ofenzivní hokej.
Hned v prvním duelu se Slováky se zranil obránce Roman Polák (vpravo). Bek St. Louis Blues zamířil po zákroku Karola Slobody přímo na vyšetření do nemocnice. Tam potvrdili pochroumané rameno, které znamenalo konec jeho účasti na MS.
O osudu duelu s bývalým federálním partnerem do značné míry rozhodl svojí trefou Jaromír Jágr. Dvaačtyřicetiletý útočník si šikovně najel před bránu a dvě minuty před koncem ránou o tyč zachránil zápas.
Jágr poslal gólem na 2:2 reprezentaci do vítězného prodloužení, a stal se tak nejstarším českým střelcem národního týmu.