FOTO Vítězství Sparty se neslo ve znamení rekordmana Tona

Hokejisté Sparty dokázali jako první v této sezoně pokořit úřadující mistry z Plzně. Hrdinou domácích byl Petr Ton, který se v pátek večer stal nejlepším střelcem v historii Sparty. Podívejte se, jak se vítěství zrodilo.
Pletka po přesné přihrávce Dudy využil ve 12. minutě první přesilovou hru Plzně a hosté vedli 1:0..
Vyrovnat se Spartě podařilo na začátku druhé třetiny z nařízeného trestného střílení. Lukáše Mensatora překonal Petr Ton, který dal v dresu Sparty rekordní 255. gól.
Do vedení sparťany poslal ve 37. minutě Kumstát, který Mensatora propálil z bezprostřední blízkosti.
Plzeňský gólman následně střídal, místo něj se mezi tři tyče postavil Matěj Machovský. Také on inkasoval, když skóre na 3:1 upravil v 52. minutě Buchtele.
Eduard Erben
20. 9. 2013 0:00

Praha - Prohlédněte si galerii z pátečního extraligového zápasu, v němž hokejisté Sparty porazili obhájce titulu z Plzně 3:1.