FOTO Nejdřív střídání, pak rekord. Brodeur překonal Roye

Na kanadského veterána mezi třemi tyčemi si dnes nepřišel ani střelec Floridy Tomáš Fleischmann. Panthers nakonec prohráli 0:4, a stav série je tedy vyrovnán na 2:2.
"Věříme Martinovi jako nikomu jinému na světě," uvedl střelec dnešní úvodní branky Zach Parise na adresu Martina Brodeura.
"Marty předvedl několik skvělých zákroků. Ale teď se vracíme domů, kde se budou hrát dva ze tří případných zápasů a věřím, že najdeme způsob, jak ho překonat," poznamenal útočník Floridy Stephen Weiss.
Přitom ještě před dvěma dny Brodeur musel ve třetím duelu s Floridou střídat. Za 22. minut pustil tři góly a takto se poroučel na střídačku.
ČTK Jakub Šafránek ČTK, Jakub Šafránek
20. 4. 2012 9:50

Legendárního brankáře Montrealu Canadiens a Colorada Avalanche Patricka Roye překonal v historických tabulkách v noci na pátek strážce branky New Jersey Devils Martin Brodeur. Devětatřicetiletý matador si toti připsal v utkání s Floridou 24. čisté konto v play off, čímž se v čele tabulky odpoutal právě od Roye. V minulém zápase série přitom dnešní hrdina střídal již po 22 minutách hry.