Francouz po zranění dál září, pochytal 44 střel, ale Traktor prohrál v prodloužení

17. 3. 2018 16:00
Traktor Čeljabinsk prohrál ve čtvrtfinále KHL v prodloužení s Ufou, i když Pavel Francouz v brance zářil.
Pavel Francouz v reprezentačním dresu
Pavel Francouz v reprezentačním dresu | Foto: Reuters

Moskva - Reprezentační brankář Pavel Francouz zastavil v druhém čtvrtfinále Kontinentální ligy 44 střel hokejistů Ufy, ale druhé vítězství Čeljabinsku nevychytal. Domácí celek po gólu Igora Makarova ze 74. minuty vyhrál 3:2 a vyrovnal stav série na 1:1.

Ufa přes výraznou střeleckou převahu první zápas prohrála 1:2 a dnes nastoupila ještě nažhavenější. Už po 18 sekundách překonal Francouze neobsazený Joonas Kemppainen, na střely na branku vyhráli domácí hráči první třetinu 15:2.

Jenže Francouz odolával a Traktor dokázal v úvodu třetí části skóre otočit. V 53. minutě ale zaskočil českého brankáře Alexandr Loginov střelou zpoza obránce a po 13 minutách prodloužení dopravil vyražený kotouč do sítě Makarov. Protest Čeljabinsku rozhodčí neuznali, neboť při kontrole u videa neshledali, že by domácí hráč Francouze fauloval.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 2. zápasy:

Ufa - Čeljabinsk 3:2 v prodl., stav série 1:1, Kazaň - Magnitogorsk 4:1 (za domácí Sekáč 0+1), stav série 1:1.

Západní konference - 2. zápasy:

Petrohrad - Jaroslavl 1:2, stav série 1:1; CSKA Moskva - Jokerit Helsinky 2:0, stav série 2:0.