reklama

Frolík navzdory porážce uchvátil Calgary. Je nedoceněný, říká trenér

Michael Frolík slaví gól Michael Frolík slaví gól autor: Reuters
Hokejový útočník Michael Frolík zazářil v nočním zápase NHL v dresu Calgary jedním gólem a stal se hvězdou zápasu. Flames sice s Edmontonem prohráli, ale trenér Bob Hartley pro něj měl jen slova chvály a přiznal, že v sezoně s českým střelcem počítá.

Calgary - Jeho jediná trefa na výhru nestačila, přesto Michael Frolík sklidil ovace fanoušků Calgary a byl vyhlášen hvězdou zápasu. Český útočník zazářil v novém působišti hned v prvním přípravném utkání NHL proti Edmontonu a pochvalu si vysloužil i od trenéra.

Právě Frolík vyrovnával ve 27. minutě na 1:1, když mu Gaudreau pěkně nabil do jízdy a on zblízka prostřelil Scrivense.

"Brankář Hiller skvělou dlouhou přihrávkou našel Johnyho a ten mi pak dal puk přesně na hůl," chválil po zápase Frolík asistenty své trefy. "Když dáte gól, tak se vždycky cítíte dobře, já jsem byl po letní přípravě už hodně natěšený, na tuhle chvíli jsem přesně čekal."

Jenže jeho gólovou trefou radost Calgary skončila. Oilers v závěru třetí třetiny zlomili utkání na svou stranu a vyhráli 3:1. Český útočník přitom měl těsně před druhou přestávkou možnost poslat Flames do vedení, když měl k dispozici trestné střílení, jenže jeho blafák do forhendu gólman Nilsson vystihl.

"Měl dobrou rychlost i kličku, asi chtěl střílet pod vyrážečku, ale vyrazil jsem to betonem, myslím, že nezakončil tak, jak chtěl," spekuloval po zápase brankář Oilers, který v polovině zápasu vystřídal Scrivense. Frolík mu pak dal za pravdu. "Chtěl jsem střílet výš, ale puk mi trochu poskočil a nepodařilo se mi to," přiznal.

I přesto si po zápase vysloužil poklonu trenéra Boba Hartleyho, který si libuje, jakou posilu létě získal. "Michael je skvělý hráč dopředu i dozadu, podle mého je nedoceněný. Může v týmu zastat spoustu rolí a, jak ukázal, umí dávat góly. Bude určitě velkou součástí našeho týmu," řekl kouč.

Sám Frolík ale zatím zůstává nohama na zemi. "Určitě to pomůže mému hernímu sebevědomí, ale pořád je to jen příprava, věřím, že si něco taky schovám na ligu," dodal sedmadvacetiletý hokejista.

reklama