reklama

Frolík: Neskutečné! Ještě tomu nemůžeme uvěřit

Michael Frolík se asistencí podílel na vítězné brance Chicaga. Podívejte se, jak pak se svými spoluhráči slavil Stanley Cup Michael Frolík se asistencí podílel na vítězné brance Chicaga. Podívejte se, jak pak se svými spoluhráči slavil Stanley Cup Foto: Reuters
Chicago závěrečným obratem vyhrálo šestý zápas finále proti Bostonu a slaví Stanley Cup.

Praha - V 25 letech zažívá Michael Frolík první vrchol kariéry - zisk Stanley Cupu v dresu Chicaga. Jestřábi famózním obratem na přelomu poslední minuty základní hrací doby otočili šesté finále v Bostonu, a dokonali tak velký triumf (podívejte se ZDE).

"Stalo se to hrozně rychle. Myslím si, že hráči Bostonu tomu taky ještě nemůžou věřit, stejně jako my. Mysleli si, že to udrží, ale my to otočili. Bylo k tomu potřeba trošku štěstíčka, ale Stanley Cup slavíme my," jásal Frolík v rozhovoru pro deník Sport.

Asistence u vítězné branky

25letý útočník se navíc na vítězné brance přímo podílel asistencí. "Obránce (Johnny Oduya - pozn. redakce) výborně vystřelil, já to trochu tečoval a Bolland to dorazil," popsal Frolík rozhodující trefu. "Ani nemůžu moc mluvit, ale je to neskutečný pocit."

Možná ještě větší euforii zažíval jeho spoluhráč Michal Rozsíval. Ten po extraligovém triumfu s Pardubicemi v roce 2005 a titulu mistra světa o pět let později přidal i zisk nejslavnějšího poháru. V téměř 35 letech!

"Je to něco neuvěřitelného. Na tohle jsem hodně dlouho čekal a dočkal jsem se," zářil český obránce radostí.

Pro Jágra to dopadlo špatně

Naopak na straně poražených polykali slzy zklamání jejich krajané Jaromír Jágr a David Krejčí. Právě Frolík byl v mládí pokládán za možného Jágrova nástupce. Po zápase se na pár sekund setkali a objali se.

"Bylo to rychlé. Jenom mi řekl, že mi gratuluje a ať si to užiju. To bylo všechno. Není jednoduché po takovém zápase na ledě mluvit. Pro něj to dopadlo špatně, ale já jsem za sebe hrozně rád," řekl Frolík.

Triumf Chicaga viděla na vlastní oči i Frolíkova rodina, která na rozhodující pasáž finále přiletěla. "Chci jim moc poděkovat za to, co se mnou od malička prošli. Přiletěli v neděli v noci a jsem moc rád, že u toho tady mohli být přímo," dodal dojatý Frolík.

reklama