Frolík s Pavelcem zpříjemnili premiéru trenéru Mauricemu

Aktualizováno 14. 1. 2014 7:30
Michael Frolík se v pondělním utkání NHL podílel jedním gólem na výhře Winnipegu 5:1 nad Phoenixem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
Michael Frolík se podílel jedním gólem na výhře Winnipegu 5:1 nad Phoenixem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. | Foto: Reuters

New York - Michael Frolík se v pondělním utkání NHL podílel jedním gólem na výhře Winnipegu 5:1 nad Phoenixem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Jednoznačný triumf Jets podpořil osmnácti zásahy taky brankář Ondřej Pavelec.

I díky výkonům českých hokejistů prožil povedenou premiéru na lavičce Jets trenér Paul Maurice, který v neděli nahradil odvolaného Claudea Noela.

Jiří Hudler si připsal asistenci u vítězné branky Calgary, které uspělo na ledě Caroliny 2:0.

Přihrávka českého útočníka se odrazila od brusle protihráče Radka Dvořáka se štěstím k Mikaelu Backlundovi, který v závěru druhé třetiny otevřel skóre. Výhru pojistil v 50. minutě Sean Monahan a brankář Karri Rämö, který kryl 22 střel, si připsal první nulu v NHL.

Hokejisté Columbusu porazili na svém ledě Tampu Bay 3:2 a dosáhli čtvrté výhry v řadě. Prodloužení série obsataral vítěznou trefou v 58. minutě Mark Letestu, který tečoval střelu Jacka Johnsona od modré čáry. Za poražené zaznamenal asistenci u první branky obránce Radko Gudas.

Carolina - Calgary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky: 36. Backlund (Hudler), 50. Monahan. Střely na branku: 23:29. Diváci: 15.276.

Columbus - Tampa Bay 3:2 (0:0, 1:2, 2:0)

Branky: 24. Johansen, 44. Horton, 58. Letestu - 26. Killorn (Gudas), 27. Hedman. Střely na branku: 28:28. Diváci: 14.070.

Winnipeg - Phoenix 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branky: 13. O. Jokinen, 18. O´Dell, 29. Wheeler, 45. Frolík, 50. Setoguchi - 13. Ekman-Larsson. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jednu branku z 19 střel a úspěšnost zásahů měl 94,74 procenta. Střely na branku: 38:19. Diváci: 15.004.

Los Angeles - Vancouver 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 41. D. Brown. Střely na branku: 20:28. Diváci: 18.118.