VIDEO Frolíkova paráda. Proměněným nájezdem odvrátil mečbol

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
28. 5. 2013 4:45
Vítězný gól vstřelil v 50. minutě parádním bekhendovým blafákem z trestného střílení český útočník Michael Frolík.
Michael Frolík rozhodnul šestý zápas semifinále konference s Detroitem proměněným trestným střílením | Video: youtube.com

Detroit - Ještě 20 minut před koncem šestého zápasu semifinále Západní konference NHL mezi Detroitem a Chicagem to vypadalo na vyřazení držitelů President Trophy z bojů o Stanley Cup, ti však situaci zachránili i díky vítěznému gólu Michaela Frolíka.

Hokejisté Blackhawks sice po druhé třetině prohrávali na ledě rivala z Detroitu 1:2, poté ale předvedli perfektní nástup do třetí části a nakonec vyhráli 4:3. Stav série je tak srovnán na 3:3.

O postupujícím do finále konference se tak bude muset rozhodnout v noci ze středy na čtvrtek na ledě Chicaga.

Rozhodující moment utkání předvedl v 50. minutě český útočník Frolík, jenž parádním bekhendovým blafákem proměnil trestné střílení a zaznamenal svou třetí branku v letošních vyřazovacích bojích.

"Myslím si, že jsme všichni pořád věřili, že vyhrajeme. Byl to pro nás obrovský zápas, i když jsme byli po druhé třetině dole, věřili jsme a pak se nám povedl velký comeback," prohlásil po zápase šťastný Frolík.

Výsledek:

Semifinále Západní konference - 6. zápas:

Detroit - Chicago 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)
19. Eaves, 31. Andersson, 60. Brunner - 4. Hossa, 41. Handzuš, 46. Bickell, 50. Frolík z tr. střílení. Střely na branku: 38:28. Diváci: 20.066. Stav série: 3:3.