Furch i Salák vychytali svým týmům v play off KHL výhru

10. 3. 2016 18:29
Ve čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy si připsali vítězný zápas čeští brankáří Alexander Salák a Dominik Furch.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Brankáři Dominik Furch i Alexander Salák vychytali v druhých zápasech čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy výhry a jejich týmy vyrovnaly stav sérií na 1:1. Salákův Novosibirsk zvítězil 3:1 na ledě Magnitogorsku, o čisté konto připravil českého gólmana až za stavu 3:0 ve 44. minutě v přesilovce Danis Zaripov po šikovné zadovce českého útočníka Jana Kováře.

K domácí výhře Omsku 5:4 nad Ufou přispěl dvěma asistencemi Martin Erat. Obě si připsal ve druhé třetině, ve které padlo sedm branek. Po první gólové přihrávce českého útočníka šli domácí do vedení 2:1, druhý kanadský bod si Erat připsal u vítězného branky na 5:3.

Čtvrtfinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 2. zápasy:

Omsk - Ufa 5:4 (za domácí Erat 0+2), stav série 1:1; Magnitogorsk - Novosibirsk 1:3 (za domácí Jan Kovář 0+1), stav série 1:1.