Furch neinkasoval a Sobotka s Eratem zařídili Omsku výhru

14. 11. 2015 21:10
Vladimír Sobotka.
Vladimír Sobotka. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český brankář Dominik Furch neinkasoval a jeho spoluhráči Vladimír Sobotka a Martin Erat se svými góly podepsali pod vítězství Omsku v Kontinentální lize 3:0 nad Chabarovskem. Avangard zejména díky českým hokejistům ukončil sérii čtyř porážek, které všechny utrpěl na domácím ledě.

Erat po Sobotkově asistenci otevřel skóre už ve 4. minutě. Na svoji druhou trefu v soutěži po příchodu z NHL čekal jedenáct zápasů, ale opět byla vítězná. Na začátku října český útočník rozhodl zápas v Čerepovci (4:3).

Sobotka ve druhé třetině uzavřel výsledek a potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče i nejlepšího střelce týmu. Přihrál mu Michal Kempný, který pro změnu vede v Avangardu kanadské bodování obránců.

Furch čelil pouze 15 střelám, které mířily mezi tyče, jeho spoluhráči si přitom připsali jen o tři pokusy víc.

Jeden z nejlepších zápasů v sezoně odehrál útočník Radek Smoleňák, jenž se podílel na všech gólech Záhřebu při vítězství 4:2 nad Čerepovcem. Účastník letošního mistrovství světa dva góly vstřelil a na dva nahrál. Všechny čtyři branky inkasoval během prvních dvou třetin Jakub Štěpánek, jehož do třetí části nahradil Sergej Magarilov.

Sérii pěti porážek ukončil Slovan Bratislava, jenž po nájezdech porazil 3:2 nejlepší tým soutěže CSKA Moskva. Svěřenci trenéra Miloše Říhy přitom dlouho sahali i po tříbodovém vítězství, o které přišli v posledních dvou minutách řádné hrací doby. Zasloužil se o to Dmitrij Kugryšev, jenž v čase 58:20 snížil na 1:2 a osm sekund před třetí sirénou vyrovnal. Jeden z gólů Slovanu v nájezdech vstřelil Lukáš Kašpar.

Kontinentální hokejová liga:

Omsk - Chabarovsk 3:0 (Sobotka 1+1, Erat 1+0, Kempný 0+1, Furch čisté konto), Barys Astana - Vladivostok 4:3, Jekatěrinburg - Jokerit Helsinky 3:4 po sam. nájezdech, Chanty-Mansijsk - Dinamo Riga 2:1, Dinamo Minsk - Dynamo Moskva 1:2, Nižnij Novgorod - Viťaz Podolsk 3:1 (za hosty Horák 1+0), Slovan Bratislava - CSKA Moskva 3:2 po sam. nájezdech, Záhřeb - Čerepovec 4:2 (Smoleňák 2+2, Mertl 0+1).