Furch vychytal hvězdy ze Lva: Hráli jsme to, co jsme chtěli

Slavia si vyšlápla na nejbohatší klub v zemi. Dominik Furch před sezonou věří v extraligové semifinále
... a tradice a výchova nových českých hokejistů je doménou jiných klubů. Jako je třeba Slavia.
Od začátku se hrálo tvrdě. Lukáš Krenželok (v červeném) skočil na Jiřího Novotného u mantinelu.
Slávistický útočník Jan Stránský se snaží vymanit ze spárů Jakuba Krejčíka (vzadu).
Petri Vehanen s Jakubem Nakládalem kontrolují puk.
Adam Sušovský Adam Sušovský
4. 9. 2013 23:00
Dominik Furch vychytal v bitvě o Prahu Lva. Slavia má po vydařené přípravě sebevědomí, gólman by teď rád znovu dotáhl tým do extraligového semifinále.

Praha - Někdy ani 650 milionů korun nestačí k tomu, abyste porazili rivala s rozpočtem zhruba desetkrát menším.

Generálka na KHL hvězdami nabitému Lvu Praha nevyšla. Hosté v nejlepší sestavě prohráli se Slavii v Edenu čtyři dny před premiérou v KHL 1:3.

"Hráli jsme proti nim přesně to, co jsme chtěli, teď nám to zvedne sebevědomí. Je to pěkný výsledek," těšilo gólmana Dominika Furcha.

Právě on měl na jinak zaslouženém vítězství Slavie v pikantním souboji o Prahu zásadní podíl. Pochytal třiadvacet střel soupeře a zaskvěl se hlavně ve druhé třetině, kdy vychytal několik stoprocentních gólovek.

Teď, jak po vydařeném zápase v rozhovoru s novináři potvrdil, chce Slavii v extralize přivést stejně jako loni alespoň do semifinále.

Musí to být hezký pocit, když se vám podaří porazit soupeře, který by měl být někde o třídu výš, že?
Pocit je to samozřejmě dobrý! Ale na druhou stranu je to pořád jenom příprava a možná ani Lev do toho nešel naplno. Hráli jsme opravdu dobře, musíme být s hrou i výsledkem spokojeni.

Byl to na ledě velký rozdíl, hrát proti týmu z KHL?
Až tak rozdílné to nebylo. Každý soupeř má svůj styl hry. My jsme na ně hráli přesně to, co jsme chtěli. Povedlo se nám to, výsledek je to pěkný.

Koukali jste se před zápasem na jejich soupisku?
Samozřejmě. Kádr je opravdu nabitý, soupiska se jim jen leskne samýma lepšími jménama.

Tohle vítězství vám musí pěkně zvednout sebevědomí, co?
To určitě zvedne, ale je třeba pamatovat na to, že to je jen příprava. Ostré zápasy budou o něčem úplně jiném.

V závěru zápasu si na vás v rohu hřiště vyšlápl Řepik. David Štich se přijel mstít a inkasoval trest do konce zápasu. Viděl jste to?
Musím říct, že jsem to vůbec nečekal. Viděl jsem, že se bude vylučovat a myslel jsem si, že za to dostane dvě minuty, nevím, proč dostal pět. Oni si pak díky vytvořili nějaký závar, ale těžší to bylo asi v druhé třetině. To měli hodně šancí.

Když shrneme vaší přípravu a vyzdvihneme tuhle výhru se Lvem, bylo léto v podání Slavie opravdu povedené. S čím teď půjdete do sezony?
Musíme alespoň zopakovat loňský rok, dostat se do semifinále. To by bylo super, základem je ale samozřejmě postoupit do play off. Už se na sezonu všichni moc těšíme, po tak dlouhé době bez ostrých zápasů nás už všechny svrbí ruce.