Furch vychytal v KHL třetí čisté konto v sezoně, Čerepovec porazil Chabarovsk 5:0

4. 2. 2019 20:14
Dominik Furch vychytal potřetí v sezoně Kontinentální hokejové ligy čisté konto. Český gólman Čerepovce kryl všech 43 střel hráčů Chabarovsku a byl strůjcem vítězství 5:0.

Jednoznačný výsledek se zrodil až v poslední třetině, ve které domácí tým skóroval čtyřikrát. Furch měl nejvíce práce ve druhé části, v níž předvedl 19 zásahů a zejména po vedoucím gólu Vadima Kudaka z 25. minuty měl velkou zásluhu na tom, že Severstal udržel proti nejslabšímu týmu Východní konference vedení.

Čerepovec stejně jako Amur už hraje bez šance na play off. Po dvacátém vítězství v sezoně má pět zápasů před koncem na desátém místě Západní konference nedostižnou ztrátu dvanácti bodů na osmou postupovou pozici.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Kunlun Red Star 3:2, Čeljabinsk - Jokerit Helsinky 0:1, Jekatěrinburg - Magnitogorsk 2:3, Ufa - Barys Astana 2:3 v prodl., Čerepovec - Chabarovsk 5:0 (Furch čisté konto), Dinamo Minsk - CSKA Moskva 0:3, Omsk - Petrohrad 2:0, Viťaz Podolsk - Vladivostok 0:4 (Kubát 1+0, Polák 0+1)