Furch zamezil vyřazení Omsku, překonal jej pouze Sekáč

Sekáčův gól na postup Kazaně nestačil Sekáčův gól na postup Kazaně nestačil autor: Milan Kammermayer
Český útočník Jiří Sekáč byl jediným střelcem Kazaně v pátém čtvrtfinálovém zápase proti Omsku. Vítěz této série je tak stále neznámý, blíže postupu zůstává Kazaň.

Moskva - Hokejisté Kazaně nevyužili ve čtvrtfinále play off Kontinentální ligy první postupový mečbol. V Omsku prohráli 1:4 a na zápasy vedou už jen 3:2.

Kašparovi končí sezona, do semifinále KHL prošel Petrohrad Kašparovi končí sezona, do semifinále KHL prošel Petrohrad Čtěte zde

Jediný gól hostů vstřelil český útočník Jiří Sekáč, který překonal krajana Dominika Furcha v úvodu třetí třetiny v přesilovce. V domácím týmu si Vladimír Sobotka připsal jednu asistenci.

Sekáč čtvrtým gólem v play off snížil v 43. minutě na 1:3. Furchovi se nevyplatilo, že Tkačovovu ránu vyrazil jen před sebe, Sekáčovu dorážku už zneškodnit nestihl. V utkání si připsal 31 zákroků.

Sobotka se následně v 51. minutě podílel na Burdasovově brance na konečných 4:1 a s deseti body (3+7) náleží do nejlepší desítky kanadského bodování vyřazovací části KHL. Šestý zápas se bude hrát v neděli v Kazani.