Furch zamezil vyřazení Omsku, překonal jej pouze Sekáč

17. 3. 2017 17:04
Český útočník Jiří Sekáč byl jediným střelcem Kazaně v pátém čtvrtfinálovém zápase proti Omsku. Vítěz této série je tak stále neznámý, blíže postupu zůstává Kazaň.
Sekáčův gól na postup Kazaně nestačil
Sekáčův gól na postup Kazaně nestačil | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Kazaně nevyužili ve čtvrtfinále play off Kontinentální ligy první postupový mečbol. V Omsku prohráli 1:4 a na zápasy vedou už jen 3:2.

Jediný gól hostů vstřelil český útočník Jiří Sekáč, který překonal krajana Dominika Furcha v úvodu třetí třetiny v přesilovce. V domácím týmu si Vladimír Sobotka připsal jednu asistenci.

Sekáč čtvrtým gólem v play off snížil v 43. minutě na 1:3. Furchovi se nevyplatilo, že Tkačovovu ránu vyrazil jen před sebe, Sekáčovu dorážku už zneškodnit nestihl. V utkání si připsal 31 zákroků.

Sobotka se následně v 51. minutě podílel na Burdasovově brance na konečných 4:1 a s deseti body (3+7) náleží do nejlepší desítky kanadského bodování vyřazovací části KHL. Šestý zápas se bude hrát v neděli v Kazani.