Gól a proměněný nájezd. Vrbata řídil výhru Phoenixu

6. 12. 2011 9:00
Washington stíhací jízdu výhrou nezakončil
Radim Vrbata se raduje z 13. gólu v sezoně
Radim Vrbata se raduje z 13. gólu v sezoně | Foto: Reuters

Praha - Mezi hlavní strůjce triumfu Phoenixu na ledě Chicaga 4:3 po samostatných nájezdech patřil v pondělním zápase NHL Radim Vrbata.

Český útočník nejdříve vstřelil druhý gól a poté, co se domácim podařilo srovnat tříbrankové manko, přispěl hostům vítězství proměněným nájezdem. Za svůj příspěvek jej vyhlásili druhou hvězdou utkání.

Celkem má na kontě už třináct zásahů a na nejlepšího střelce soutěže Jonathana Toewse právě z Chicaga, který se v zápase trefil dvakrát, ztrácí čtyři zásahy.

VIDEO Detroit prohrál po sedmi duelech. Horák asistoval

Ani 25 zákroků Michala Neuvirtha nezabránilo prohře Washingtonu s Floridou 4:5. Panteři sice ještě ve 40. minutě vedli 5:1, Washington však v závěru mohutně dotahoval.

Michal Neuvirth
Michal Neuvirth | Foto: Reuters

Na vítězství Floridy se asistencí u rozhodující trefy podílel Tomáš Fleischmann.

Ten si tak pojistil pozici nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži. Ten se s dvanácti góly a šestnácti přihrávkami posunul na desáté místo kanadského bodování NHL.

Ještě o bod lépe na tom je jeho spoluhráč z prvního útoku Stephen Weiss, který se na výhře podílel dvěma góly a jednou asistencí.

Panteři si díky vítězství upevnili vedení v tabulce Jihovýchodní divize a zvýšili náskok na druhý Washington už na sedm bodů.

Boston si připsal 14. výhru z posledních 15 zápasů

Obrat se naopak povedl dotáhnout hokejistům Ottawy, kteří v posledních 12 minutách zápasu s Tampou Bay otočili výsledek z 1:2 na 4:2. Tampa tak prohrála už počtvrté za sebou.

Čtrnácté vítězství z posledních patnácti zápasů si na své konto připsali hokejisté Bostonu, kteří zvítězili na ledě lídra Východní konference z Pittsburghu 3:1 a na svého soupeře ztrácejí už jen bod.

Výraznou měrou k tomu přispěl brankář Tim Thomas, který zlikvidoval 44 střel a vychytal desáté vítězství v řadě.

NY Rangers - Toronto 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
34. Anisimov, 35. Gáborík - 7. Franson, 26. Connolly, 27. Lupul, 60. Steckel.

Pittsburgh - Boston 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
51. Cooke - 23. Campbell, 28. Pouliot, 42. Seguin.

Chicago - Phoenix 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
23. a 30. Toews, 34. P. Kane - 3. Torres, 19. Vrbata, 22. Yandle, rozh. nájezd Ekman-Larsson.

Florida - Washington 5:4 (3:1, 2:1, 0:2)
7. a 33. Weiss (na druhou Fleischmann), 8. Santorelli, 17. Kulikov, 24. Bergenheim - 18. Knuble, 40. Eakin, 53. Laich, 59. Chimera. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, z 30 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta.

Ottawa - Tampa Bay 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
37. a 57. Z. Smith, 49. Alfredsson, 56. Foligno - 34. Gervais, 44. St. Louis.