Gól číslo 668. Jágr řídil výhru proti mladíkům z Edmontonu

Podívejte se na galerii z večerních utkání zámořské NHL.
Vidět byl ale v témže zápase i Aleš Hemský, který nejprve sám dal gól ...
A poté nahrál na branku Justina Schulze (na snímku).
Činili se také oba brankáři. Kari Lehtonen v zápase, který za stavu 2:2 dospěl až do prodloužení, předvedl 27 dobrých zákroků (jako tento proti Jordanovi Eberlemu).
Ale činil se i v druhé bráně stojící Devan Dubnyk, jenž zastavil 25 střel Dallasu, včetně této akce Erica Nyströma.
7. 2. 2013 7:02
Česká hokejová legenda vstřelila vítězný gól Dallasu v zápase s Edmontonem. Stars vyhráli nad výběrem talentovaných mladíků 3:2 v prodloužení.

Edmonton - Hvězdný český útočník Jaromír Jágr zařídil svým 668. gólem v NHL výhru Dallasu 3:2 v prodloužení na ledě Edmontonu a v historické tabulce střelců dostihl desátého Luca Robitaillea.

Aby nebylo milníků málo, pro českou legendu to bylo 115. vítězný gól v kariéře NHL a 17. branka v prodloužení. V obou statistikách není v lize lepšího hráče.

"Zkusil jsem akci jeden na jednoho a hned vystřelit. Pořád si musím zvykat, že tu není tak velké kluziště, že na vše mám méně času. Tady prostě musím střílet hned, jak to jde," citoval Jágra server nhl.com, který jej vyhlásil první hvězdou zápasu.

Jágr předvedl svou typickou akci

Brzo jednačtyřicetiletý Jágr si připsal třetí zásah v letošní sezoně, když se ve druhé minutě nastaveného času v rohu útočného pásma šikovně zbavil obránce Ryana Whitneyho, vybruslil si do střelecké pozice a ranou k bližší tyči překonal brankáře Devana Dubnyka.

Český útočník si předtím v zápase připsal asistenci, když se ve 34. minutě podílel na vyrovnávacím gólu Jamieho Benna na 1:1. Gólem a přihrávkou se v utkání blýskl také Aleš Hemský v dresu Oilers.

Dallas se tak poprvé posunul do elitní osmičky Západní konference, zaručující postup do play off. Edmonton, který je považován za nejtalentovanější mužstvo ligy, je sedmý.

Stejně jako Jágr zářil také Krejčí

Dva body a vítěznou trefu zaznamenal ve středu stejně jako slavná osmašedesátka rovněž David Krejčí, jehož Boston dvěma góly v úvodu třetí třetiny otočil zápas s Montrealem z 0:1 na konečných 2:1.

První gól Bruins vstřelil pouhých čtrnáct sekund po zahájení poslední dvacetiminutovky Tyler Seguin, který využil Krejčího přesné přihrávky před branku, o dvě minuty později se prosadil i Krejčí, jenž usměrnil do sítě prudký pas od Milana Lucice.

Noční výsledky NHL:

Montreal - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 31. Subban (Plekanec) - 41. Seguin (Krejčí), 43. Krejčí. Střely na branku: 21:23. Diváci: 21.273.

Edmonton - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 24. Hemský, 48. Schultz (Hemský) - 34. Jamie Benn (Jágr), 39. Roy, 62. Jágr. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16.839.

Colorado - Anaheim 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 7. Souray, 16. S. Koivu, 31. Beauchemin. Střely na branku: 31:20. Diváci: 13.776.

2. Edmonton 10 4 3 3 24:27 11
3. Minnesota 9 4 1 4 21:24 9
4. Colorado 10 4 0 6 21:26 8
5. Calgary 7 2 2 3 20:25 6