reklama

Gól, co svět neviděl. Pateru však příjemně překvapil

Klíčovou situaci zachytil i náš fotograf Lukáš Drštička, tak se na ni můžete podívat ve fotogalerii Klíčovou situaci zachytil i náš fotograf Lukáš Drštička, tak se na ni můžete podívat ve fotogalerii Foto: Lukáš Drštička
Olomouc vyhrála ve Zlíně kuriozním gólem. Brankář Libor Kašík podrazil při nájezdu Pavla Pateru a sudí mu přiznal technický gól.

Zlín - Zápas Zlína s Olomoucí byl napínavý až do konce. Vyrovnaný duel, mnoho šancí, dodatečné uznání gólu, souboj obou početných fanouškovských táborů a také nájezdy.

Hlavně ten vítězný olomouckého Pavla Patery byl originální. Brankář Libor Kašík ho totiž podrazil a sudí mu přiznal technický gól.

"Prostě jsem se rozjel a na konci spadl...," vykládal s klidem po vítězném zápase Patera. "Když jsem spadl, tak jsem si řekl, že bohužel neumím bruslit," usmíval se Patera. "Absolutně jsem netušil, že by to mohl být gól. Viděl jsem to poprvé a příjemně mě to překvapilo. Gól, který svět neviděl," dodal ke kurióznímu zápisu v nadsázce olomoucký forvard.

Dle třiačtyřicetiletého olympijského vítěze z Nagana by gól ale asi nepadl, kdyby ho provedl klasicky. "Už jsem to měl na dlouho hokejku, takže si nejsem jistý, jestli bych ten nájezd dal," připustil Patera.

"Já jsem doufal, že to sudí neuzná, ale marně," litoval zlínský brankář Kašík. "Chtěl jsem mu vpíchnout puk, ale on si ho zrovna posunul a zakopl o tu hokejku," popsal provinilec. "Možná jsem tým připravil o důležitý bod," dodal sebekriticky.

K situaci se vyjádřili i oba trenéři. "Naštěstí pro nás je takové pravidlo, že je to gól. Ale sám jsem čekal na verdikt sudího," okomentoval rozhodující moment duelu hostující kouč Petr Fiala. "Byl to jasný gól, Libor soupeře bohužel regulérně podrazil," přiznal sportovně asistent zlínského trenéra Juraj Jurík.

V zápase přitom ještě předtím došlo i na další kuriózní moment, ten už je však přece jen o něco častěji k vidění. Ve 24. minutě olomoucký útočník Rostislav Marosz vypálil a puk se odrazil z brány ven zpět do hry. Ta pokračovala ještě další minuty, než se dosáhlo prvního přerušení. V něm si videorozhodčí přivolal ke konzultaci svého kolegu na ledě.

Dle olomouckých hráčů bylo jasně zřetelné, že puk se odrazil od vnitřní konstrukce brány, ale ostatní vůbec netušili. "Byla to taková rána, že jsem ten puk ani neviděl," řekl zlínský útočník Robert Říčka, který byl u první dnešní trefy Kohoutů na ledě.

reklama