reklama

Slovák Budaj si vybojoval smlouvu s Los Angeles. Začne ale na farmě

Peter Budaj v dresu slovenské reprezentace. Peter Budaj v dresu slovenské reprezentace. autor: Reuters
Peter Budaj se přeci jen neloučí se zámořím. Slovenský hokejový gólman si dokázal vybojovat smlouvu s Los Angeles, i když v úvodu sezony bude působit na farmě v AHL.

Los Angeles - Slovenský hokejový brankář Peter Budaj uzavřel roční dvoucestnou smlouvu s Los Angeles a bude v úvodu sezony působit na farmě v AHL v celku Ontario Reign. Tam se potká s českým gólmanem Patrikem Bartošákem, který je ale po zranění prstu na ruce z přípravného kempu a následné operaci na měsíc mimo hru.

Dvojkou Jonathana Quicka v prvním týmu Kings je Švéd Jhonas Enroth, kterého klub získal v únoru z Buffala výměnou za Anderse Lindbäcka. Farmu Los Angeles opustila loňská jednička Jean-Francois Berube.

Toho museli Kings zařadit na listinu volných hráčů a v týdnu si jej vybralo při zranění jiného slovenského gólmana Jaroslava Haláka vedení New York Islanders. Budajovi, jenž byl v Los Angeles na zkoušce, se tak otevřela cesta ke kontraktu. Berube s Bartošákem v minulé sezoně pomohli předešlému záložnímu týmu Kings Manchesteru v AHL k zisku Calderova poháru.

Budaj v minulé sezoně působil na farmě Winnipegu v St. John's. V NHL má na kontě za Colorado a Montreal celkem 296 utkání a dalších sedm startů si připsal v play off.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

reklama