reklama

Gólman Mrázek se při zranění Gustavssona vrátil do Detroitu

Petr Mrázek je zpět v Detroitu. Petr Mrázek je zpět v Detroitu. autor: Reuters
Český hokejový brankář Petr Mrázek se po třech týdnech vrací z farmy v Grand Rapids z nižší AHL do prvního týmu Detroitu.

Detroit - Český hokejový brankář Petr Mrázek se po třech týdnech vrací z farmy v Grand Rapids z nižší AHL do prvního týmu Detroitu.

V nedělním utkání NHL na ledě Bostonu se totiž Red Wings zranil švédský gólman Joonas Gustavsson a třiadvacetiletý vítkovický odchovanec vyplní místo za jedničkou Jimmym Howardem. Gustavsson při prohře s Bruins střídal před třetí třetinou pro nespecifikované zdravotní potíže.

Mrázek v této sezoně při zraněních Gustafssona i Howarda odchytal v NHL 20 zápasů s průměrem 2,55 gólu na utkání, úspěšností zákroků 90,9 procenta a jednou udržel čisté konto. Celkem v kariéře v prestižní soutěži dostal šanci v 31 duelech, má průměr 2,29 branky na zápas, úspěšnost 91,4 procenta a třikrát udržel nulu.

Mrázek po uzdravení Howarda i Gustavssona zamířil zpět na farmu 17. února a udržel si dobrou formu. Od té doby v AHL v sedmi zápasech vychytal šest výher a třikrát z toho udržel čisté konto. Měl za toto období průměr 1,13 obdržené branky na zápas a úspěšnost zákroků 96,2 procenta. Celkem v sezoně v AHL má z 13 utkání průměr 2,06 gólu na zápas a úspěšnost 92,7 procenta.

Detroit Mrázka draftoval v roce 2010 v pátém kole jako 141. hráče v pořadí. V roce 2013 získal s Grand Rapids Calder Cup za triumf v play off AHL. Na kontě má také bronzovou medaili v dresu České republiky z mistrovství světa 2012 ve Švédsku a Finsku, kde byl trojkou za Jakubem Kovářem a Jakubem Štěpánkem.

reklama