reklama

Grabovskému ruply nervy: Trenér Toronta je idiot

Michail Grabovskij zuří poté, co ho Toronto vyplatilo ze smlouvy. Prý za to může trenér. Michail Grabovskij zuří poté, co ho Toronto vyplatilo ze smlouvy. Prý za to může trenér.
Hromadné vyplácení hráčů ze smluv v NHL sebou nese i dávky emocí. Neudržel se třeba Michail Grabovskij z Toronta. O bývalém trenérovi prohlásil, že je idiot.

Toronto - Platový strop se před příští sezonou o téměř deset milionů dolarů snížil a kluby NHL dělají často hodně citlivá, ale bohužel nutná rozhodnutí: Vyplácejí své největší hvězdy ze smlouvy.

Odnesli to už třeba gólman Philadelphie Ilja Bryzgalov nebo dlouholetá opora Tampy Vincent Lecavalier. Ani jeden z nich ale nevyváděl tak, jako když o práci a lukrativní smlouvu za šest milionů dolarů na rok přišel Michail Grabovskij z Toronta.

Zatímco si klubová pokladna Maple Leafs oddychla, Grabovskij se pořádně naštval. Vše dává za vinu trenérovi Randy Carlymu.

Ten idiot mě absolutně nepodpořil

"Tenhle idiot mě absolutně nepodpořil," vylil si zlost Grabovskij v rozhovoru s reportérem kanadská televize TSN.

"Hrál jsem v **** KHL, tam jsem udělal **** hodně kanadských bodů a k čemu mi to nakonec bylo? Donutili mě tady hrát ve čtvrté lajně," zuřil běloruský reprezentant.

Grabovskij patřil v Torontu k oporám. Bývalý kouč Maple Leafs Ron Wilson si ho oblíbil a šikovný Bělorus mu to splácel. I když se kanadskému týmu v základní části tradičně nedaří, Grabovskij v pohodě svých padesát kanadských bodů pravidelně udělal.

Před letošní sezonou poznamenanou výlukou ale Toronto převzal právě Randy Carly a ten už s devětadvacetiletým útočníkem nepočítal. Grabovskij se propadal sestavou a v Torontu musel odvádět spíše černou práci.

Letos Grabovskij v 48 odehraných zápasech vstřelil jen 9 branek a k nim přidal pouze 7 asistencí. Nebylo se proto vůbec čemu divit, že se Toronto s jedním z nejlépe placených hráčů klubu rozloučilo.

Nedávám góly? Na to přece musím mít důvěru

"Já vím, že jsem nedával góly. Ale víc se vám daří, když podporu od trenéra cítíte a já jí tady od toho idiota necítil," řekl Grabovskij.

Toronto mu bude následujících osm sezon každý rok vyplácet 1,7 milionu dolarů. Grabovskému ale musí být jasné , že podepsat tak lukrativní smlouvu, která mu zaručí hezké peníze i místo v týmu, bude na letošním volném trhu hodně těžké.

I tak je ale Bělorus nyní jednou z největších hvězd na volném trhu a řada klubů stále místo pod platovým stropem má.

Že je stále výborný hokejista, Grabovskij ostatně ukázal už na začátku sezony, když během výluky působil v KHL. V dresu CSKA Moskva odehrál 29 zápasů a nastřílel 12 branek, ke kterým přidal i 12 asistencí.

reklama