Grand Rapids válí, trojice Čechů v čele s Noskem dělí jediná výhra od Calder Cupu

10. 6. 2017 8:14
V případě triumfu Grand Rapids se rozšíří počet českých držitelů Calderova poháru z dosavadních 27 na 30. Mezi tahouny Griffins patří útočníci Tomáš Nosek a Martin Frk. V kádru farmářského týmu Detroitu je také obránce Filip Hronek, který nastoupil dosud v play off jen ve dvou zápasech druhého kola proti Chicagu Wolves. K zisku poháru jim stačí jediná výhra.
Tomáš Nosek.
Tomáš Nosek. | Foto: ČTK

Syracuse (USA) - Hokejisté Grand Rapids zvítězili ve 4. finále nižší zámořské AHL na ledě Syracuse 3:2, vedou v sérii 3:1 na zápasy a jediná výhra je dělí od zisku Calderova poháru. Rozhodnout mohou Griffins už v noci na neděli, kdy se hraje od 1:00 SELČ opět v domácím prostředí Crunch.

Hosty dostal do vedení v polovině úvodního dějství Ben Street a trefami v 18. a 31. minutě pak zařídil už tříbrankový náskok Grand Rapids Dan Renouf. Hned za 72 sekund skóroval domácí Yanni Gourde a ve 48. minutě snížil na rozdíl jediné branky Michael Bournival, ale porážku už Crunch s obráncem Dominikem Mašínem neodvrátili.