reklama

Granlund podepsal tříletou nováčkovskou smlouvu s Minnesotou

Finský talent Mikael Granlund se nejvíc proslavil na loňském MS florbalovým gólem proti Rusku Finský talent Mikael Granlund se nejvíc proslavil na loňském MS florbalovým gólem proti Rusku autor: Reuters
Finský hokejový útočník Mikael Granlund podepsal nováčkovský tříletý kontrakt v NHL s Minnesotou.

St. Paul - Finský hokejový útočník Mikael Granlund podepsal nováčkovský tříletý kontrakt v NHL s Minnesotou.

Dvacetiletý talent si podle deníku Minneapolis Star Tribune může vydělat celkem 2,7 milionu dolarů. V této částce jsou započítány bonusy za podpis ve výši 90 tisíc dolarů a za další individuální výkony.

Granlund je mistrem světa z loňska. Jeho "florbalový" gól ze semifinále proti Rusku, kdy nabral puk za brankou na čepel hole a hodil ho za záda brankáře Konstatina Barulina, se ve Finsku dokonce objevil na poštovní známce.

Za sebou má Granlund už tři sezony ve finské lize v dresu IFK Helsinky a ve 154 duelech včetně play off zaznamenal 151 bodů za 47 branek a 104 asistencí.

Minnesota si jej vybrala v roce 2010 jako devítku draftu. Granlund chtěl ještě před odchodem do NHL absolvoval povinnou šestiměsíční vojenskou službu ve Finsku, dokončit školu a na prestižní zámořskou soutěž i hokejové dozrát.

reklama