Gudas a Neuvirth pomohli k další výhře Flyers, opět zářil Frolík

17. 3. 2016 6:50
Radko Gudas vsítil vítěznou branku Philadelphie, která s Michalem Neuvirthem v brance zdolala Chicago 3:2. Michael Frolík gólem a dvěma přihrávkami přispěl k triumfu Calgary Winnipegem v poměru 4:1.
Radko Gudas v akci.
Radko Gudas v akci. | Foto: ČTK

New York - Obránce Radko Gudas vstřelil ve středečním utkání NHL vítězný gól Philadelphie, která i díky 24 zákrokům Michala Neuvirtha triumfovala 3:2 na ledě Chicaga. Znovu zazářil útočník Michael Frolík, jenž se gólem a dvěma přihrávkami zasloužil o výhru Calgary 4:1 nad Winnipegem.

Flyers, kterým stále schází zraněný Jakub Voráček, vyhráli poosmé z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference vystřídali Detroit na poslední příčce zaručující účast v play off.

Snažíme se hrát jednoduše, nevymýšlet nic složitého," vysvětlil útočník Wayne Simmonds důvody posledních úspěchů. "V jednoduchosti je síla. Když prostě střílíme na branku a nepokoušíme se o nějaké zbytečné kudrlinky, většinou jsme na úspěšnější straně výsledkové tabule," dodal.

Letci to dokázali i v Chicagu, kde  prohrávali 1:2, ve 34. minutě ale vyrovnal Brayden Schenn a v polovině třetí třetiny dokonal obrat Gudas, jehož nahození od modré čáry tečoval hokejkou za záda vlastního brankáře Darlinga obránce Christian Ehrhoff. U obou inkasovaných gólů byl na ledě český útočník ve službách Blackhawks Tomáš Fleischmann.

Gólman Neuvirth byl vyhlášen třetí hvězdou utkání, byť ve třetí třetině čelil jen čtyřem střelám. "Ale myslím, že tři z nich byly dobré gólové šance," řekl český gólman, který na rozdíl od první třetiny tentokrát zneškodnil Hossův nájezd. "Poslední minuty jsem si vyloženě užíval," dodal Neuvirth.

Frolík proti Winnipegu navázal na svůj hattrick z pondělního utkání proti St. Louis. V 6. minutě přihrál na úvodní gól zápasu, ve 13. minutě svou patnáctou brankou v sezoně zvýšil na 2:0, když Ondřeje Pavelce v brance Jets překonal pohotovou dorážkou. Druhou asistenci si český útočník připsal čtyři sekundy před koncem zápasu, kdy v přesilové hře pečetil výhru Flames obránce Mark Giordano.

Calgary vyhrálo třetí z posledních čtyř utkání, na postup do play off už to ale stačit nebude. "Ale řekli jsme si, že chceme sezonu dobře zakončit. V každém zápase hodláme makat naplno a poctivě odehrát každé střídání. Myslím, že v poslední době se nám to dařilo a chceme v tom pokračovat," řekl Frolík, jenž během posledních tří duelů vstřelil čtyři góly a na tři přihrál.

Naopak o účast v play off stále bojují hokejisté Colorada a díky výhře 3:1 ve Vancouveru vystřídali na osmém místě Západní konference Minnesotu.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Statistika NHL:

Buffalo - Montreal 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 16. Bogosian, 52. Foligno - 21. Pateryn, 40. Markov (Plekanec), 64. Byron. Střely na branku: 43:22. Diváci: 18.815. Hvězdy zápasu: 1. Scrivens, 2. Pateryn (oba Montreal), 3. Foligno (Buffalo).

Chicago - Philadelphia 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 9. Hossa, 25. Toews - 19. White, 34. Schenn, 50. Gudas. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:29. Diváci: 22.113. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Schenn, 3. Neuvirth (všichni Philadelphia).

Anaheim - NY Rangers 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 15. McGinn - 24. a 54. Klein. Střely na branku: 23:23. Diváci: 15.400. Hvězdy zápasu: 1. Klein (Rangers), 2. Manson, 3. McGinn (oba Anaheim).

Calgary - Winnipeg 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky: 6. Colborne (Frolík), 13. Frolík, 19. Monahan, 60. Giordano (Frolík) - 31. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 21 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81 procent. Střely na branku: 21:29. Diváci: 18.929. Hvězdy zápasu: 1. Frolík, 2. Backlund, 3. Ortio (všichni Calgary).

Vancouver - Colorado 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky: 13. H. Sedin - 14. a 41. Boedker, 46. Martinsen. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.426. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. MacKinnon (oba Colorado), 3. Horvat (Vancouver).

Edmonton - St. Louis 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Branky: 9. a 39. Nugent-Hopkins, 28. a 60. Letestu, 14. Hall, 36. Draisaitl - 15. a 46. Backes (na druhou Jaškin), 27. Schwartz, 41. Berglund. Střely na branku: 27:28. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Backes (St. Louis), 3. McDavid (Edmonton).