Gudas s Palátem přispěli k výhře Tampy ve Vancouveru

2. 1. 2014 9:11
Jediný zápas kromě duelu pod širým nebem v Detroitu měla na Nový rok na programu zámořská NHL.
Radko Gudas se tentokrát nepral a pomohl svému týmu asistencí.
Radko Gudas se tentokrát nepral a pomohl svému týmu asistencí. | Foto: ČTK

Vancouver - Jediný zápas kromě duelu pod širým nebem v Detroitu měla na Nový rok na programu zámořská NHL. Vidět v něm byli i čeští mladíci Ondřej Palát s Radkem Gudasem, kteří každý jednou asistencí přispěli k výhře Tampy Bay na ledě Vancouveru 4:2.

Lightning rozhodli o triumfu v divokém závěru druhé třetiny. Nejprve v 36. minutě dvěma góly v rozmezí dvaceti sekund otočili skóre z 0:1 na 2:1. Na druhé trefě měl velkou zásluhu Palát, který unikl do rychlého protiútoku a akci dva na jednoho zakončil těsně před gólmanem precizní přihrávkou Tyleru Johnsonovi, který už měl snadný úkol dopravit puk do odkryté sítě.

O 14 sekund později sice Canucks znovu vyrovnali, pouhé tři sekundy před druhou sirénou však poslal hosty zpět do vedení Nikita Kučerov, jemuž v přesilové hře přihrál od mantinelu Gudas. V třetí třetině pak pojistil náskok "Blesků" v 48. minutě Alexander Killorn.

Historické vítězství "Blesků" nad "Kosatkami"

Tampa vyhrála ve Vancouveru v základní hrací době poprvé v jednadvacetileté historii klubu. "Myslím, že jsme odehráli solidní zápas na hřišti soupeře. A pokud chceme pomýšlet na postup do play off, musíme prostě venku vyhrávat častěji," řekl trenér Tampy Jon Cooper, jehož týmu patří třetí příčka ve Východní konferenci.

Jeho vancouverský protějšek John Tortorella neskrýval zklamání. "Byl to náš nejhorší zápas v sezoně," prohlásil. "Nezasloužili jsme si nic jiného než prohrát. Byli jsme dnes totálně rozladění, působili jsme nesehraně. Výkon celého týmu nestál za nic. Ale už je to minulost," řekl Tortorella.

NOČNÍ VÝSLEDEK NHL:

Vancouver - Tampa Bay 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)

Branky: 32. Richardson, 27. Dalpe - 36. Filppula, 36. Johnson (Palát), 40. Kučerov (Gudas), 48. Killorn. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18.910.